Auto-Moto

AdBlue jako nepostradatelná součást kvalitní kamionové dopravy

unsplash.com

Ekologická hnutí po celém světě již dlouhodobě řeší mezi zásadními tématy to, kolik škodlivých látek může tvořit už jenom samotná doprava klíčových materiálů a surovin po světě. V očích mnohých lidí jsou tak více či méně jednotlivé metody dopravy nebezpečné a problematické pro klima.

A dá se říci, že po dlouhou dobu byla i kamionová doprava problematická a mohla tak být jedním z problémů pro ekologii. To ale neplatí v Evropě se současnými normami, mezi které patří také speciální AdBlue.

Syntetický zázrak pro naftové motory

AdBlue jako takové je částečně přírodní a částečně syntetickou sloučeninou. Jedná se o speciální směs prvků, které mají jako hlavní funkci vázání a další zpracování těžkých spalin, které se naprosto běžně ukazují při aktivitě naftových motorů. zatím co benzínové motory mohou dosáhnout opravdu vysoké efektivity spalování, tak pro naftové je efektivita dost často klíčovým problémem. A právě AdBlue může mít klíčový dopad na celý kamionový průmysl.

Jaké účinky nám AdBlue vůbec přináší?

Dříve bylo problémem, že různé naftové motory nechávaly poměrně dost těžkých spalin ve svých výfukových plynech. Na základě toho se tak stávalo, že při vyšší koncentraci mohla kamionová doprava i nepříjemně ovlivnit prostředí v městech a určitých oblastech. AdBlue ale funguje tak, že dokáže zdokonalit spalování látek. Díky tomu tak výfukové plyny vozidel s AdBlue přídavkem takové prvky neobsahují.

Speciální skladování AdBlue

Stejně jako kterákoliv paliva má i AdBlue svoje požadavky na skladování. Pokud jej potřebujete skladovat ve velkém pro firemní účely, tak jsou nádrže na AdBlue opravdu tou jedinou možností, kterou nakonec budete mít. Specifické nádrže vám umožňují bezpečné skladování s tím, že se nemusíte bát degradace kvality paliva a usazování těžkých látek.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top