Nezařazené

Chcete pronajmout nebytové prostory? Na tohle si dejte pozor!

zdroj: pixabay.com

Máte k dispozici volné nebytové prostory a rozhodli jste se je pronajmout? Vidíte za tímto účelem poměrně jednoduchý způsob, jak přijít k penězům? V tom případě si ještě před tím, než se nadchnete pro nenáročný pasivní příjem, který vám bude měsíc co měsíc pravidelně putovat do kapsy, poradit, na co byste si v případě pronájmu nebytového prostoru měli dát pozor.

Nejdříve si prověřte nájemce

Zájem o pronájem nebytových prostorů může vyjádřit kdokoli, důležité ale je, abyste si mezi možnými zájemci dokázali vybrat správně a nenaletěli někomu, kdo by vám dělal problémy. Proto je na místě si nájemce dobře prověřit. Dobrou zprávou je, že si prakticky o komkoli můžete snadno zjistit, jestli náhodou není evidován ve veřejně dostupné evidenci dlužníků, to by byl jasný faktor, který by vám měl okamžitě napovědět, že takového nájemce ve svém nebytovém prostoru určitě nechcete.

Pozor si dejte na účel využití

Jestliže pronajímáte nebytové prostory, měli byste se od samého začátku zajímat o to, co bude daný člověk v prostorech dělat. Určitě je na místě sjednat si ve smlouvě, jaká činnost se bude v nebytovém prostoru vykonávat – tím se chráníte vy jakožto pronajímatel, protože si jasně vymezíte účel použití. Nájemce tak dostane stanoveno, k čemu smí prostory využívat.

Sjednejte dobu nájmu

Zapomenout určitě nesmíte na sjednání doby, po kterou nájem potrvá a zároveň musíte myslet i na sjednání možností pro jeho ukončení. Ideálně byste měli nejdříve smlouvu uzavřít na kratší dobu, během které zjistíte, jestli to s daným nájemcem vůbec bude fungovat, v případě, kdy nebudou žádné problémy, je pak možné smlouvu prodloužit. Pečlivé sepsání všech náležitostí určitě nepodceňujte a neponechávejte nic náhodě, jednali byste tak jedině sami proti sobě. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, obraťte se na realitní kancelář, která vám může dát v tomto ohledu mnoho užitečných rad.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top