Tech

Jak si poradit s ultrazvukovou čističkou?

nečistoty
pixabay.com

V našem magazínu jste si již několikrát mohli přečíst o ultrazvukových čističkách. Pro ty, kteří stále tápou v této oblasti, ultrazvukové čističky jsou menší přístroje, které za pomoci ultrazvuku odstraňují z předmětů zanesené nečistoty. Jedná se o velmi účinnou a efektivní formu čištění předmětů.

Rady, kterými bychom se měli řídit

Dbejte na bezpečnost. Rozhodně byste měli mít jak samotnou čističku, tak i veškeré podpůrné čisticí prostředky uskladněné mimo dosah Vašich dětí. Buďte obezřetní a při vkládání předmětu do čisticí vany, nevkládejte části těla do kapaliny a už vůbec ne během procesu čištění.

Jak to celé probíhá?

Ovládání ultrazvukových čističek je vesměs velmi jednoduché. Celkový efekt čištění zintenzivňuje odplynění, ke kterému dochází. V kapalině se nacházejí rozpuštěné plyny. Pokud máte v čističce kapalinu delší dobu, doporučuje se, aby se na ni nechal ultrazvuk působit zhruba tak pět až patnáct minut. Pokud je objem nádoby větší než deset litrů, tak klidně i třicet minut. V okamžik, kdy se odplyňuje, dochází ke změně zvuku kavitace, kdy na konci procesu je mnohem tišší. Nemusíte se bát, že by došlo ke snížení výkonu čističky, pouze se ukončuje odplyňování a celkově dochází ke zvýšení účinnosti celého procesu odstraňování nečistot.

Dávejte pozor, aby znečištěné předměty byly v kapalině ponořeny celé.

Typy ultrazvukových čističek

V současné době si můžete vybrat z bohaté nabídky čističek, které mají speciální zaměření – domácí, pro klenotnictví, autoservisy, výrobu, údržbu, laboratoře, ale i zdravotnictví. K velmi žádaným a oblíbeným patří řady Bandelin, Ecoson, Industrial a Laboratory. Při výběru hraje velkou roly několik faktorů, mezi které patří velikost předmětů, které se do čističky budou vkládat, u jak vysokou ultrazvukovou frekvenci máte zájem, zda chcete mít v čističce zabudovaný ohřev vody, výpusť a mnoho dalšího.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top