Průmysl

Betonářská ocel má na stavbě své pevné místo

Beton je jako stavební směs využíván dlouhá léta. Jeho pevnost, životnost a celková bytelnost přijdou vhod v rámci nejedné stavby. Beton ve své podstatě představuje základní stavební kámen, na němž je budována příslušná konstrukce a stavba.

Aby byl beton dostatečně pevný a dokázal unést patřičnou zátěž, musí být jeho nedílnou součástí betonářská ocel. Ta má zpevňující charakter a dokáže provázat jednotlivé betonové plochy tak, že je potom jenom stěží rozdělíte.

Betonářská ocel různého typu

Betonářská ocel, to je pojem, za kterým se skrývají nejrůznější výrobky. Typickým příkladem je ocel žebírková známá pod lidovým názvem roxor. Využívána je také hladká ocel. Všechny tyto mají na svědomí ono spojování betonových ploch. Je však pravdou, že betonářská ocel může nabývat i zcela jiných podob.

Na mysli máme kari sítě. Ty slouží naopak ke zpevňování celých betonových ploch v podobě základových desek nebo podlah.

Hutní materiál na stavbu

Betonářská ocel obecně spadá do kategorie produktů označovaných jako hutní materiál. Nutno však podotknout, že nejde pouze o výrobky určené do betonu. Ocel je obecně velice pevným materiálem využitelným pro budování libovolných konstrukcí.

Za hutní materiál lze označit ocelové profily, trubky, jekly, plechy nebo ocelové nosníky. Tohle všechno jsou výrobky starající se o to, že výsledná stavba bude opravdu bytelná a stabilní. Ocel lze navíc opatřit povrchovou vrstvou, takže ve výsledku nemusí jít o nic, co byste museli zakrývat dalším materiálem.

Pokud budete nakupovat hutní materiál pro stavbu, vždy volte prověřené dodavatele, kteří vám dodají normovanou ocel předepsaných vlastností. Jen s takovou ocelí docílíte dlouhé životnosti dané konstrukce, potažmo nemovitosti. I betonářská ocel se řídí dle předepsaných norem ČSN, jak je všude zvykem.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top