Kariéra

Bitcoin: Pro mnohé z nás velká neznámá

Bitcoin = druh digitální, virtuální měny, často nazýváno kryptoměna. Vzpomínáte si na ty filmy z dávné budoucnosti, u kterých se Vám ani nechtělo věřit tomu, že by něco takového mohlo někdy přijít? Někteří lidé mají stejné dojmy z internetové, platební sítě s bitcoiny, která se stala velmi ožehavým tématem.

Obchodování budoucnosti

Bitcoiny a obchodování s nimi představuje zcela unikátní záležitost. Bitcoin totiž nenáleží žádné zemi, z čehož vyplývá, že není vystaven ani žádné regulaci. A i přes to všechno se jedná o stabilní a mimořádně bezpečnou měnu. Klíčovým faktorem je absolutní decentralizace, která je uzpůsobena tak, že nikdo nedokáže měnu ovlivnit. Díky tomu nemůže dojít k inflaci, ovládání toků peněz, krádežím účtů nebo padělání.

Důležité časové mezníky

Síť je plně funkční od roku 2009. Ale mnoho lidí u nás se o ní dozvědělo teprve před pár měsíci, kdy se dostala o něco více do povědomí i obyčejným smrtelníkům. Na celém světě tak existuje několik dobrovolníků, kteří pečují o oficiálního softwarového klienta, díky kterému probíhají platby.

Významný byl pro bitcoin rok 2011, kdy se začaly pořádat konference týkající se ekonomiky, ale i bitcoinu pořádané v Praze, Londýně a New Yorku a následně rok 2012, kdy byla založena Bitcoin Foundation, která zajišťuje vše potřebné ohledně této problematiky.

Výhody bitcoinu

  1. Anonymita
  2. Rychlost transakcí
  3. Minimální transakční náklady

Závěr

Bitcoin představuje výstřelek současné doby, který je dostupný kdykoliv a pro kohokoliv. Takže pokud se rozhodnete, i vy můžete začít s bitcoiny obchodovat. Nemějte však mylný dojem, že se jedná o levnou záležitost. K dnešnímu datu, tedy 12. 1. 2018 je hodnota jednoho bitcoinu 13.980 USD tedy přibližně 294.315 Kč.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top