Bydlení

Bydlení s realitní kanceláří nebo na vlastní pěst?

zdroj: pixabay.com

Otázka, před kterou stál určitě každý. Zda hledat bydlení na vlastní pěst anebo za pomoci realitní kanceláře. Ať už se rozhodnete pro jednu či druhou možnost, tak s sebou vždy nese klady i zápory. Pojďme si obě eventuality popsat a vyhodnocení, která možnost je lepší necháme čistě na Vás.

Hledám na vlastní pěst

Hledat bydlení na vlastní pěst se spousta lidí rozhodne především kvůli nedostatku financí. Začátek nového nájmu je vždy o poznání levnější, protože zde nejsou žádné zprostředkovatelské poplatky. Na internetu existuje celá řada portálů, kam lidé vesměs inzerují i bez realitní kanceláře, nebo stránky výlučně pro nájemníky bez zprostředkovatele. Navíc každé město mívá svojí inzertní plochu, kde najdeme nabídku bytů. Při podepisování nájemní smlouvy i při budoucí spolupráci jednáme čistě s majitelem bytu či pověřenou osobou a poměrně jednoduše se vystavujeme riziku, že by smlouva či její části mohly být v rozporu s legislativou či zájmy některé ze smluvních stran. Ale varianta je to jednodušší a často i rychlejší.

Hledám s pomocí realitní kanceláře

V případě, že chcete jít na jistotu anebo jen nadiktovat požadavky a nechat si najít nabídku, tak je oslovení realitní kanceláře vždy ta správná volba. Většina kanceláří má vedle své kanceláře i internetovou inzerci, anebo inzeruje na běžných portálech. Dostat se do kontaktu s realitkou tak není žádný problém. Výhodou realitní kanceláře je prověření majitele bytu i prohlídka samotného bytu, za kterou nese kancelář odpovědnost. Existují i realitní kanceláře, jejíchž prací je správa nemovitostí, kdy majitel nemovitost svěří kanceláři a ta jedná s klienty v plném rozsahu. Navíc smlouvy a veškeré podklady jsou legislativně ověřené a spolehlivé. Jedinou nevýhodou je pochopitelná provize a poplatek pro realitní kancelář, kterou si za tyto služby účtují.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top