Bydlení

Co dělat, když je správa činžovního domu nad vaše síly?

unsplash.com

Správa činžovního domu rozhodně není žádnou legrací, a kdokoliv tvrdí opak, tak nejspíš nikdy takovou práci neměl šanci vyzkoušet. Při každodenní práci na zabezpečení běžného chodu velké nemovitosti vás totiž může potkat mnohem větší množství starostí, než byste si jinak byli schopni představit.

Mnohé starosti by přitom vůbec nemuseli vzniknout, protože jsou jinak spojeny pouze s potřebou některých lidí upřednostnit svoje požadavky a potřeby. Jindy jde ale opravdu o reálné provozní komplikace, které jsou při podobném provozu víceméně zcela běžné.

Typický problém lidské komunikace…

Představme si situaci, kdy jsou v rámci jednoho činžovního domu a vlastníků bytů zcela rozdílné názory na velice důležité téma. Jedna strana lidí kupříkladu je pro rekonstrukci střechy, zatím co ta druhá upřednostňuje nové vchodové portály do nemovitosti.

V ten moment se může nemovitost ocitnout v patové pozici, protože je opravdu těžké se posunout jakýmkoliv směrem, když ani jedna strana nehodlá udělat ústupek. Možná v dobré víře tak vzniká deadlock, ze kterého jednoduše není úniku. A přesně tyto momenty vyžadují profesionální řešení.

Profesionální předseda sdružení

Především činžovní domy Praha a další velká města v republice tuto možnost pravidelně využívají. Jedná se totiž o jednu z těch, které jsou opravdu mezi nejčastějšími a nejdůležitějšími službami pro činžovní domy. Profesionální předseda znamená, že je dosazený do pozice předsedy v zastupitelstvu názorově nestranný, ale zato odborně zkušený pracovník z realit.

Ten dokáže nabídnout na většinu problémů nový náhled, a dokonce mnohdy rovnou nabízí i jejich elegantní řešení. To vše je umocněno tím faktem, že se opravdu jedná o zcela neutrální osobu, která nepochází z domovního prostředí. Na některé věci si tak může udělat mnohem čistější a přesnější názor, protože zde není emotivně zainteresován.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top