Bydlení

Co musí obsahovat správná realitní nabídka

zdroj: pixabay.com

Prodej nemovitosti je velice složitá záležitost. Je zcela jedno zdali prodáváte byt, dům anebo dokonce farmu či rozsáhlý pozemek. Ve všech ohledech je naprosto zásadní brát v potaz určitá pravidla a ukazatele, bez kterých může být vaše nabídka při lepším nezajímavá a při horším dokonce prodělečná či destruktivní.

Uvažujte nad vaší lokalitou

Jedním z těch nejdůležitějších ukazatelů při budoucí ceně jakékoliv nabízené nemovitosti je lokalita. Pokud začneme do sociálních poměrů, tak se řeší především finanční situace v regionu a zaměstnanost. Proto jsou nemovitosti v perspektivní Praze s ohromnou pracovní nabídkou i několikrát dražší než byty na západě České republiky, kde je poměrně vysoká nezaměstnanost, a především nízký životní standard.

Zapomínat nesmíte také na další důležitou věc a tou je geografické položení lokality. Pokud je nejbližší velké město vzdáleno desítky kilometrů, a ještě k tomu přes v zimě neprůjezdné kopce, tak půjde cena nemovitosti rapidně dolů. Pokud jste dokonce v takových oblastech jako je lavinová, závalová či oblast s pravidelnými sesuvy půdy a záplavami, tak budete mít problém pozemek mnohdy udat i za velice výhodných podmínek.

Užívejte realitních kanceláří, správy nemovitostí a dalších

V moment, kdy si nejste naprosto jisti svým odhadem a počínáním je nejlepším krokem pomoc odborníků z oblasti realitního podnikání. Nejpovolanějšími jsou pochopitelně realitní kanceláře, pro které je vlastní prodej, koupě nemovitostí ale také například správa činžovních domů či jiné specifické služby. Ne vždy musíte s jejich nabídkou a názorem souhlasit, ale počítejte s tím, že je i v zájmu samotných kanceláří vaši nemovitost nakonec prodat a dostat se k provizi, která by jinak jen bezúspěšně visela ve vzduchu bez jakékoliv šance na úspěch.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top