Auto-Moto

Co si pohlídat při nákupu ojetých karavanů a obytných vozů?

Rozhodli jste se pořídit si ojetý obytný vůz či karavan? V tom případě existuje několik věcí, kterým byste měli při nákupu věnovat zvýšenou pozornost.

První zdání klame

Viditelných závad si samozřejmě všimnete. Třeba pokud jde o otlučené skříňky. Jenže ty největší a zároveň nejkomplikovanější závady na první pohled rozhodně vidět nejsou. Ze všeho nejdříve se ujistěte, že karavan nebyl v minulostí bouraný. Všímejte si obložení, správného spasování dílů nebo přechodu barev z lakování.

Zatuchlina nevěstí nic dobrého

Když cítíte zatuchlinu, také to není ideální stav vozu. Nejspíš to znamená, že do vozu zatéká. Rovněž si otestujte funkčnost brzd a samozřejmě všech spotřebičů, které kupujete společně s karavanem nebo obytným vozem.

Čemu se vyhnout?

Kromě toho si ověřte, že z kohoutku nad dřezem teče voda a že i sprcha svému účelu skutečně slouží. Kontrola elektrických rozvodů je taktéž extrémně důležitá. Možná si říkáte, že když nesvítí jedna malá žárovka, o žádný problém nejde. Jenže o opaku se můžete přesvědčit záhy. Možná je problém přeci jenom větší, než jste si mysleli. Jak tedy vybírat obytné vozy a karavany? Prodej uskutečňují i lidé, kteří těmto vozům absolutně nerozumí. Těm se rozhodně vyhněte.

Půjčte si karavan nebo obytný vůz

Raději oslovte firmy, které karavany a obytnými vozy žijí a rozumí jim do poslední součástky. Pak vás při nákupu vozu nic nepřekvapí. Odborníci vám všechno dopodrobna vysvětlí a se vším pomohou. Jedním z takových odborníků je firma CARAVAN Plus s.r.o. Caravaning je pro všechny, kdo v této firmě pracují, smysl života. Společnost funguje už od roku 2009 a soustředí se nejen na prodej karavanů, ať ojetých či nových, ale také na plný servis. Také u ní seženete veškeré myslitelné doplňky, které se vám na kratší i delší výlety budou hodit.

Chcete si karavan nejprve vyzkoušet? V tom případě využijte půjčovnu obytných aut. Caravan Plus se pro vás stane spolehlivým partnerem.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top