Auto-Moto

Co to je Adblue a jaké má požadavky na uskladnění?

eurotankdiesel.cz

Adblue je jedním z produktů celosvětového boje pro zlepšení klimatických podmínek a snížení výfukových emisí. V rámci Evropské unie se konkrétně tohle palivo velice dobře uchytilo a je součástí nabídky běžných benzínových stanic. Jaké je ale jeho využití? A jakým způsobem ho skladovat v případě, že jej potřebujete pro vlastní či firemní účely.

Co to je palivo Adblue a jaké má využití

Adblue je aditivum pro motory ve kterých se spaluje nafta. Jeho význam je především z ekologických důvodů, protože velice úspěšně a kvalitně snižuje emise naftových motorů. Samotná látka je víceméně přírodního původ. Je netoxická, nehořlavá a její složení je silná celkem z 35% obsažená močovina.

Kouzlo užívání adblue spočívá v chemické reakci, kdy škodlivý produkt spalování v podobě oxidu dusičného rozloží na samotný kyslík a dusík. Samostatně jsou tyto látky neškodné a jsou vypuštěny výfukem s ostatními plyny. Většina nových automobilů má oddělený zásobník na adblue a ten se míchá během spalování nafty naprosto automaticky. Stačí jej jen pravidelně doplnit z jakéhokoliv běžného zdroje jako benzínová puma, nádrže či kanystry.

Nádrže na adblue a uskladnění

Pokud potřebujete z libovolných důvodů uskladňovat a distribuovat adblue, tak budete potřebovat nádrž na adblue. Tu můžete koupit u specializovaných prodejců a internetových obchodů, kteří v sortimentu nabízejí nádrže na tekutiny v čele se zmiňovanými nádržemi na paliva. Odpovídají veškerým bezpečnostním a výrobním normám stanoveným Evropskou unií a Českou republikou.

Při koupi samotné také zajisté oceníte přístup dodavatelů, kteří nádrže doručí přímo na určené místo k používání a na vlastní náklady bez příplatků zajistí montáž a základní zaučení v obsluze a údržbě nádrže. Do budoucna dodavatelé pochopitelně nabízejí i servis a pravidelné kontrolní revize.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top