Bydlení

Čtyři kroky k tomu, aby pronajímání vašeho bytu pro vás bylo bezpečné

Pronajímání nemovitostí může mít opravdu velké množství velice nebezpečných a riskantních situací, do kterých se můžeme dostat. Přitom není zdaleka ve všech případech možné takovou situaci vycítit, a tudíž se jí také efektivně vyhnout.

Existují ale různé postupy, služby a kroky, které nám mohou pomoct s tím nejdůležitějším. A to je zvýšení bezpečnosti naší nemovitosti tak, abychom nedošli k finančním nebo materiálním ztrátám.

Veďte si pečlivý inventář u bytu

Vedení inventáře je jednou z věcí, které patří mezi ty vůbec nejdůležitější. V případě, kdy ubytujete novou osobu, je ideální s ní projít vybavení bytu a následně jej nechat podepsat inventář, čímž potvrdí, že byt převzal v určitém stavu a s určitým vybavením. Součástí inventáře mohou být také stavy měřidel energií. Zásadní výhodou přitom je, že máte v ruce jasný důkaz o vybavení, které jste poskytli.

Spolehněte se na správu nemovitostí

Takzvaná správa nemovitostí je službou realitních kanceláří, která je koncipovaná právě pro majitele nemovitostí, kteří se je chystají pronajímat. Základní funkcí je kompletní ochrana majitele před ztrátami a nebezpečími, která jsou v rámci pronajímání běžná. A to ve všech ohledech od účetnictví, přes komunikaci, až po technický dohled.

Pravidelně revidujte vybavení bytu

Ačkoliv může být někdo ubytovaný, tak vám nemůže zabránit v pravidelném revidování. U některých typů vybavení domácnosti je revize dokonce povinná. Jinde, jako třeba u elektrorozvodů, je potom dobrovolná, ale rozhodně není ke škodě.

Zjišťujte více o svých klientech

Na základě podkladů nutných pro podepsání smlouvy máte možnosti nahlédnout do registrů a zjistit, jestli váš nový klient není dlužník, nebo dokonce v pátrání. Poměrně běžné je například i vyžádání doporučení od posledního nájemce.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top