Tech

Detektory plynu jsou důležitá zařízení pro zajištění bezpečnosti

Využití plynů v domácnostech a průmyslových prostředích je zcela běžné, ale s tím přichází i rizika úniků, které mohou mít katastrofální důsledky. Proto je důležité vlastnit spolehlivý a precizní detektor plynu. Detektory plynu totiž představují inovativní zařízení, která jsou navržena tak, aby upozornila i na sebemenší úniky hořlavých plynů a tím předešla možnému nebezpečí.

Profesionální bezpečnostní řešení

Detektory plynu představují významný prvek pro zajištění bezpečnosti v prostředích, kde se používají plyny. Nabízejí totiž bezpečné a spolehlivé monitorování úniku plynů a včasné varování před možnými riziky. Jsou navrženy tak, aby detekovaly různé typy hořlavých plynů, včetně methanu, propanu a butanu, a upozornily na jakýkoliv výskyt plynu v daném prostředí.

Dostupné možnosti na trhu

Na trhu jsou k dispozici různé typy detektorů plynu, jako například přenosný detektor plynu GSP 4, který je vybaven flexibilní sondou umožňující dosáhnout na těžko dostupná místa. Tento typ detektoru indikuje intenzitu unikajícího plynu pomocí tří LED diod a současně generuje akustický signál, jehož frekvence je úměrná koncentraci plynu. Tento typ detektoru reaguje na většinu výbušných plynů, včetně metanu, propanu nebo butanu.

Další možností je vyhledávač úniku hořlavých plynů GSP3, jež je vybavený citlivou a selektivní technologií pro vyhledávání úniků methanu od 40 ppm (0,0004 %). Tento nástroj je ideální pro servisní nebo revizní techniky a poskytuje ukazatel koncentrace plynu ve formě světelného pásu s rozsahem 0 – 2000 ppm. Detektory plynu GSP3 lze využít i pro vyhledávání ostatních hořlavých plynů, jako je propan nebo butan.

Výhody detektorů plynů

Používání detektorů plynů má řadu výhod, mezi které patří:

  • Spolehlivá detekce

Detektory plynu nabízejí rychlou a spolehlivou detekci hořlavých plynů v daném prostředí.

  • Široká škála detekce

Detektory jsou vybaveny senzorem pro různé typy hořlavých plynů, což zvyšuje univerzálnost použití.

  • Flexibilní sondy

Možnost využití flexibilních sond umožňuje snadný přístup do obtížně dosažitelných prostor.

  • Varovné signály

Detektory poskytují zvukový alarm při překročení mezních hodnot plynu, což zvyšuje bezpečnost a upozorní na potenciální nebezpečí. V případě, že hledáte spolehlivého pomocníka pro monitorování a bezpečnost vašich prostor, pak je detektor plynu nezbytným zařízením, jež ochrání vaše okolí před nečekanými riziky úniku hořlavých plynů. Kvalitní detektory plynu najdete například na e-shopu společnosti Afriso.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top