Bydlení

Dlouhodobě nejvýhodnější investice? Jednoznačně nemovitosti

nemovitosti
pixabay.com

Přemýšlíte, jak rozvinout své investiční portfolio a nevíte, co by mohl být dobrý krok? Stabilním prvkem ve světě investic jsou rozhodně nemovitosti. Poptávka po bydlení tu bude pořád a nabízí se hned několik scénářů potenciálního zhodnocení.

S výběrem nemovitosti si dejte záležet

Není to jako nakoupit jeden kus akcie za relativně nízkou částku. Při nákupu nemovitosti jde o velkou investici, kde může být velký úspěch, ale o to větší porážka. Není dobré nic uspěchat a s výběrem té správné si dejte záležet. Projděte co možná nejvíce nabídek a snažte si udělat orientační propočty podle pesimistického a optimistického scénáře budoucího zhodnocení. Roli hraje současný stav nemovitosti a lokalita.

Zhodnocení v podobě pronájmu

Častým způsobem, jak lidé zhodnocují své investice do nemovitostí, je pronájem. Jednoduše si koupí byt, který dále pronajímají a získají tak pasivní příjem. V zásadě jde o dobrou strategii, kde je celková návratnost investice delší, ale v procesu se můžete rozhodnout i pro prodej. Úskalí spočívá v nespolehlivých nájemcích, neplatičích a nutnosti hledat nové lidi do pronájmu. To však ve velkých městech nebývá tak velký problém, protože poptávka převyšuje nabídku. Snadnějším způsobem, kdy všechny starosti ohledně pronájmu odpadnou je nechat vše na realitní kanceláři Praha.

Rychlý výdělek díky rekonstrukci a prodeji se ziskem

Další variantou, jak zhodnotit investici v podobě nemovitosti je rekonstrukce a následný prodej za vyšší cenu. Tento přístup je ale riskantní z toho důvodu, že může dojít ke špatné kalkulaci potřebných stavebních úprav a nadhodnocení výsledné tržní ceny po úpravách. Doporučuje se tedy pouze zkušeným hráčům na trhu s nemovitostmi, kteří si dokážou všechno správně spočítat a poznat perspektivní nabídky.

Ve všech případech je základním předpokladem úspěchu spojení sil se solidním makléřem. Pro pomoc při výběru se obraťte na realitní kancelář Praha, kde se můžete domluvit na tom, že vám budou nabízet nové nemovitosti hned při podání inzerátu. Získáte tak zdroj z první ruky, což výrazně pomůže objevení výhodné nabídky.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top