Bydlení

Dotace pro soběstačnou domácnost jsou stále oblíbenější!

unsplash.com

Pomalu už se nám blíží konec letošního roku a s tím přichází také bilancování v mnoha oblastech. Jednou z oblastí, kde je přitom bilancování každým rokem velice aktuální záležitostí, jsou přímo dotace a jejich poskytování.

V rámci letošního roku se nám ukázala celá řada nových dotací, které jsme donedávna nemohli využívat. A stejně tak se některé již dlouho přítomné dotace drží na vysokých příčkách. Jaké dvě dotace v rámci soběstačných domácností ale jsou letos opravdu nejčastější?

Vlastní zásoby užitkové vody na pozemku

Mezi bezkonkurenčně nejdůležitější dotace v rámci letošního roku patří dotace dešťovka. Jedná se o dotaci, která vám umožňuje nezanedbatelnou částku k hrazení nákupu a sestavení nádrží na dešťovou vodu a celého systému, který se kolem nich otáčí.

Systémy jsou opravdu vysokou investicí, která se pohybuje v desítkách až stovkách tisíc korun. Přináší nám ale opravdu výborné vlastnosti schraňování i sbírání dešťové vody. Jejich popularizace je přitom zásadní, protože mohou být účinnou zbraní v boji proti nedostatku užitkové vody v domácnostech a na zahradách. A jejich podpora dotací se rozhodně ukázala jako velice dobrý nápad!

Dotace na solární energii

Energetická nezávislost domácnosti se může zdát ještě jako mnohem důležitější a strategičtější ve světle událostí, které aktuálně otřásají světem a také samotným trhem s energiemi. Domácnosti, které jsou schopny produkovat energii samostatné alespoň v nějaké míře, jsou tak zásadně zvýhodněny. I bez ohledu na to, jaká je aktuálně energetická krize, jsou ale solární panely a systémy z nich předmětem specializovaných dotací. V rámci těchto dotací můžete dostat zaplacenou velkou část nákladů, která se s nákupem panelů a instalace váže. Tím ušetříte opravdu velké finanční částky sahající do statisíců korun.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top