Zdraví & sport

EKG, defibrilátory a ostatní zdravotnické přístroje

Zdravotnictví v České republice je na velice vysoké úrovni oproti některým jiným státům, za což bychom měli být všichni vděční. Vliv na to má nejenom profesionalita a odbornost lékařského personálu, ale také přístroje, jakými jsou EKG a mnohé další. Ty patří k těm moderním a propracovaným.

S pomocí elektrokardiogramu lze dokonale hlídat a monitorovat srdeční činnost pacienta. A to dokonce nemusí být ani v nemocnici, protože dnes jsou dostupné i nejrůznější mobilní varianty EKG přístrojů.

Moderní defibrilátory a jiné

V zachraňování životů pochopitelně nepomáhají jenom přístroje EKG, ale také ty ostatní. Pokrok v tomto směru plyne neustále dál, takže se lze setkat například s velice malými přenosnými defibrilátory, jimiž jsou vybavena různá nemocniční zařízení.

Jde o defibrilátory určené pro akutní použití. V jejich případě lze zmínit například jednoduchou a bezpečnou obsluhu, zobrazení EKG křivky, automatickou analýzu srdeční činnosti, ale i zaznamenávání naměřených dat, automatické selftesty a hlasovou nebo textovou instruktáž. Právě s takovými přístroji lékaři zachraňují život v nemocnicích, ale především v terénu.

Zdravotnická technika na vysoké úrovni

Když už se v tomto článku zaměřujeme primárně za přístroje související s EKG, měla by padnout zmínka také o dalších novodobých zařízeních souvisejících se srdeční činností. Velice často jsou používána zařízení pro měření zátěžového EKG, popřípadě holtery EKG.

Přínosem nejenom pro české zdravotnictví jsou i ultrazvuky a holtery TK. To je jenom malý výčet toho, co je využíváno v nemocnicích pro lepší stanovení diagnózy. Zkrátka profesionální přístroje se vším všudy, v rámci nichž nechybí ani pulzní oxymetry, lékařské váhy, podtlakové elektrody a mnohé další. Významným dodavatelem tohoto sortimentu je například společnost SEIVA.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top