Cestování

Ekoturistika – destinace pro udržitelnou dovolenou

Ekoturistika, která je synonymem pro udržitelnou dovolenou, nabízí cestovatelům možnost poznat přírodní krásy světa způsobem, který respektuje a chrání životní prostředí. Pojďme se podívat na některé z nejlepších destinací pro ekoturistiku, které vám nejen rozšíří obzory, ale také vám umožní cestovat s čistým svědomím.

Kostarika  a Island

Kostarika je často nazývána ekologickým rájem a není těžké pochopit proč. Zdejší ekosystémy zahrnují deštné pralesy, mlžné pralesy, sopky, pláže a korálové útesy. Kostarika si klade za cíl stát se první uhlíkově neutrální zemí na světě a její přírodní parky a rezervace jsou pečlivě chráněny. Jedním z nejlepších míst pro ekoturistiku v Kostarice je Národní park Corcovado, který se nachází na poloostrově Osa. Park je domovem vzácných druhů, jako jsou jaguáři, tapíři a vzácné druhy ptáků. Kromě Corcovada stojí za návštěvu i region Monteverde, který je známý svým mlžným pralesem.

Island je se svou drsnou a nádhernou krajinou ideální destinací pro ekoturisty, kteří touží po dobrodružství a zároveň chtějí chránit přírodu. Islandská vláda se zavázala k ochraně přírodních zdrojů a podporuje udržitelné cestování. Národní park Þingvellir je jedním z nejvýznamnějších míst na Islandu a je součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Park je místem, kde se střetávají dvě tektonické desky – severoamerická a euroasijská. Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva ledovcové laguny Jökulsárlón, kde můžete vidět obrovské ledové kry plovoucí v tyrkysové vodě.

Bhútán a Nový Zéland

Bhútán, malé království v Himalájích, je známé svým unikátním přístupem k rozvoji. Namísto hrubého domácího produktu (HDP) měří Bhútán svůj úspěch hrubým národním štěstím (HNŠ), což zahrnuje ochranu životního prostředí, udržitelný rozvoj, kulturní hodnoty a dobré vládnutí.

Bhútán je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid, krásu přírody a duchovní obohacení.

Nový Zéland je proslulý svou nádhernou krajinou, která se stala kulisou pro filmovou trilogii Pán prstenů. Země nabízí nespočet možností pro ekoturistiku, od přírodních parků po chráněné oblasti a ekoturistické farmy. Fiordlandský národní park na Jižním ostrově je jedním z nejvíce nedotčených přírodních rájů na světě. Můžete zde podnikat pěší túry, plavby lodí nebo kajakem a obdivovat fjordy, vodopády a divokou zvěř.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top