Auto-Moto

Honda Pilot přichází s oživením svých předchůdců designem i funkcemi. Povedl se?

zdroj:pixabay.com

Společnost Honda se snaží už nějakou dobu zaujmout trh také na úrovni kompaktních SUV vozů se zaměřením na cenově dostupnou hladinu. To je ale velice obtížné, a tak se není čemu divit, že se to ve spoustě předchozích případů nepodařilo. Honda Pilot ale má sloužit jako ohromný reparát svých předchůdců a podle prvotních zpráv rozhodně nebyl zklamáním, bude ale Pilot novým hitem?

Dlouhý interiér s ohromným prostorem

Ti, co mají rádi kupu prostoru a cestování v maximálním počtu osmi lidí na klasický vůz třídy B si v případě tohoto vozu přijdou na své. Opravdu je možné přetransformovat nákladní prostor v další čtveřici sedacích míst a tím se Honda vzdaluje mnohým konkurentům. Pohled do kabiny přitom může ale působit poměrně stísněně nýbrž výrobce vsadil vše na kartu dlouhého a úzkého interiéru. Do stran tedy prostoru opravdu příliš mnoho není, ale nutno podotknout že na nohy a manipulaci uvnitř kokpitu je naopak prostoru dostatek a zklamáním rozhodně není ani kapacita zavazadlového prostoru.

Dokázala Honda zlepšit řídící jednotku?

Řídící jednotka a potenciál vozu, který byl mnohem dál technologicky ale elektronicky byl těžce degradovaný, byl kamenem úrazu mnohých předchůdců modelu Pilot. Ten se ale naopak stal hitem jak trhu s ojetinami, tak i skladové vozy Honda mizí kdykoliv se objevuje na scéně výrobní série Pilot. Reparát byl totiž úspěšný a oproti předchůdcům je pochopitelně stále co vylepšovat, ale degradace kvůli špatné elektrické řídící jednotce se zkrátka tentokrát nekoná.

Vůz opravdu dostává svých parametrů, je skvěle ovladatelný, stabilní, a i přes velké rozměry poměrně mrštný. Největší zlepšení ale přišlo přesně tam, kde byste vůz této kategorie očekávali nejvíce. A to v jízdě v nepřehledném a špatném terénu. Tady se Honda Pilot cítí jako doma a oproti svým předchůdcům se tváří jako ukázkový homerun.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top