Tech

Jak nejlépe vyčistit staré mince?

zdroj: pixabay.com

Stále více lidí má tendence schovávat si staré mince. Někteří jsou dokonce jejich sběrateli, ať už se jedná o mince, které koupí někde na aukcích, nebo ať už jde o nadšence, kteří našli zálibu v jejich hledání s pomocí detektoru kovu. Pokud i vy raději minci schováte, nežli abyste ji hodili třeba do kašny, máme pro vás skvělé tipy, jak staré mince vyčistit, aby byly krásné a dělaly parádu.

Domácí způsoby na čištění mincí

Ať už chcete vyčistit mince, které jste si schovali třeba před několika lety a čekáte, až budou mít nějakou hodnotu, nebo jde o mince, které jste někde našli a které sice hodnotu nemají, ale vy si je přesto toužíte schovat, zkuste některý z našich domácích tipů na jejich vyčištění.

Coca Cola

Jen málokdo by tento populární nápoj neznal a jen málokdo by ho neměl doma. Coca Cola se už mnoha lidem osvědčila jako skvělá pomocnice při čištění. Jak na to? Jednoduše! Nalijte trochu perlivého nápoje do sklenice nebo do misky a poté do ní ponořte mince tak, aby se nepřekrývaly. Kyselina v coca cole se postará o to, že špína z mincí zmizí.

Kečup

Kečup máme doma snad úplně všichni, napadlo by vás ale, že s jeho pomocí můžete dodat starým mincím zase jejich původní šmrnc? V praxi to funguje tak, že dáte trochu kečupu do misky a ponoříte do něho mince tak, aby byly ponořené celé. Počkejte cca 3 minuty a poté mince z kečupu vyjměte a opláchněte pod čistou vodou.

Ocet a sůl

Kombinace dvou obyčejných surovin, kterými jsou ocet a sůl, funguje až neobyčejně a určitě vás překvapí, jakých výsledků s touto dvojicí dosáhnete. Smíchejte sůl s octem, míchejte tak dlouho, dokud se sůl nerozpustí. Poté do této směsi ponořte mince a nechte je ponořené cca 5 minut. Poté vyjměte a opláchněte pod čistou vodou

Pomoc od profesionálů

 Pokud si na čištění mincí netroufáte, můžete o pomoc požádat profesionály. K čištění se používají ultrazvukové čističky. Ty jsou k čištěným předmětům velmi šetrné, na druhou stranu ale dosahují opravdu skvělých výsledků.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top