Bydlení

Jak prodat nemovitost krok za krokem

zdroj: pixabay.com

Zvažujete-li prodej nemovitosti, ať už se jedná o byt či dům, možná zento krok neustále odkládáte jen díky tomu, že si s tímto úkolem jednoduše nevíte rady. Prodat nemovitost není věc, kterou byste sfoukli za 10 minut během polední pauzy na oběd. Pokud chcete nemovitost prodat co možná nejrychleji, musíte se pořádně připravit a nic neponechat náhodě. Máme pro vás praktický návod jak prodat nemovitost krok za krokem.

Krok první: odstraňte osobní věci

Ať už chcete prodat nemovitost, kterou jste vy osobně využívali, nebo se třeba tímto způsobem zbavujete zděděné nemovitosti po babičce, určitě se na daném místě nachází spousta osobních předmětů. Je vcelku logické, že na poličkách stojí získané trofeje, na zdech visí rodinné fotografie a všude je vidět vaše stopa, nicméně potencionální zájemce nic z toho nezajímá. Oni si daleko radši na zdech představí svoje obrazy a fotografie, proto je zapotřebí, abyste nemovitost zbavili těchto osobních předmětů, které pro vás sice mají své kouzlo, ale pro cizího mohou být rozptylující.

Krok druhý: nastavte cenu

Cena je při prodeji nemovitosti jedním z klíčových faktorů – ba dokonce možná tím úplně nejdůležitějším. Nejjednodušším způsobem, jak určit prodejní cenu nemovitosti, je udělat si přehled o tom, kolik stojí podobné nemovitosti nacházející se v okolí. Stačí se porozhlédnout na internetu, kde rázem získáte představu, za jaké peníze se nemovitosti okolo vás prodávají. Pokud budete chtít nemovitost prodat za pomoci realitní kanceláře, počítejte ještě s provizí, o kterou se prodejní cena logicky navýší.

Krok třetí: vytvořte popis a získejte fotografie

Aby se o prodeji nemovitosti vůbec někdo dozvěděl, je potřeba vytvořit inzerát. K tomu budete potřebovat nejen fotografie nemovitosti, ale i její popis. Pamatujte na to, že fotografie by měly být reálné a měly by zobrazovat holou skutečnost. Nemá cenu skrze fotografie potencionálním zájemcům cokoli nalhávat, protože by při první příležitosti stejně odhalili pravdu. Co se týče popisu nemovitosti, vyhněte se dlouhým románům, zde se spíše vyplatí psát stručně a jasně. Přihodit do popisu pár zabarvených výrazů, jako například krásné bydlení, není na škodu, rozhodně to s nimi ale nepřehánějte.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top