Bydlení

Jak správně vybrat vanu do koupelny

koupelna
pixabay.com

Vana představuje neodmyslitelnou součást každé koupelny, kde dostala přednost před sprchovým koutem. Ten je sice praktičtější na prostor, ale vzhledem k tomu, že si většina lidí nedokáže odepřít možnost naložit se po náročném dni do horké vody plné bublinek a relaxovat, má před ním vana stále navrch. Možná právě teď uvažujete nad tím, že si pořídíte novou vanu, ale nejste si jistí, kterou vybrat. K dostání jich je totiž tolik, že si připadáte zmateně jako Alenka v říši divů. A víte co? Hoďte obavy za hlavu, my vám v dnešním článku s výběrem pomůžeme!

Rada první: vyberte velikost

Jako první je potřeba podívat se na dispoziční možnosti vaší koupelny a podle nich následně vybrat velikost vany. Je logické, že pokud je vaše koupelna menší, nemůžete si dovolit prostorově náročnou vanu, díky které by se pak do místnosti už nic dalšího nevešlo.

Rada druhá: materiál

Druhým kritériem pro výběr vany je materiál, ze kterého je vyrobena. Koupelnové vybavení obecně se vyrábí z několika materiálů a u vany tomu samozřejmě není jinak. Vybírat můžete mezi akrylátovou vanou, smaltovanou vanou, vyrábí se dokonce i kamenné nebo skleněné vany. První dvě varianty jsou asi nejčastější a nic nezkazíte, pokud vsadíte právě na jednu z nich.

Rada třetí: tvar

Do třetice všeho dobrého zmíníme tvar vany, který je otázkou prostoru i vkusu. Klasikou i v současné moderní době zůstávají obdélníkové vany, které se hodí i do menších prostorů. Velice pěkně vypadají i oválné vany, které mohou být volně stojící a v takovém případě působí elegantním dojmem. Výjimkou nejsou ani kulaté vany, které jsou ale náročné na prostor. Potřebujete-li si vyhrát s místem, vsaďte na rohovou vanu, která se vejde všude.

Rada čtvrtá: bonus

Jakmile budete mít jasno o velikosti, materiálu i tvaru vaší nové vany, můžete se dále rozhodovat o tom, jestli by měla mít něco navíc. Na mysli máme třeba masážní trysky, se kterými si můžete dopřát opravdu příjemnou koupel.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top