Tech

Jak vybrat tu správnou televizi?

televizor
pixabay.com

Dnešní doba je typická tím, že technika jde nezadržitelným tempem kupředu. To, že jsou televize ploché, se ví již dávno a jsou běžně k dostání v jakémkoliv obchodě. Před zhruba dvěma lety se na našem trhu objevili televizory s prohnutou obrazovkou. Navíc si u moderních televizí můžeme vybrat z velké řady speciálních funkcí. Těmto televizím se říká samrt – jak již samotný překlad slova napovídá, jedná se o chytré televize, které se pyšní tím, že se umí připojit k internetu a zajistí Vám přehrávaní videí i písniček přímo v televizi, mají slot na USB, 3D obraz, externí úložiště a mnoho dalšího.

Na co si však dát pozor při výběru televize?

Důležité je si uvědomit, kde televizi budete mít, tím pádem, jak velkou úhlopříčku potřebujete. Uvědomte si, že velká obrazovka není vždy výhra a to hlavně v malých prostorech.

Jaké hlavní poselství mají velké obrazovky? Je jím vysoké rozlišení pomocí HD televizních kanálů, blu-ray nosičů.

Mezi takový standard patří FULL HD televizory, které mají rozlišení 1920×1080 pixelů. Nicméně FULL HD televizory začínají být pomalu v ústraní a na vrchol se dostávají ULTRA HD Televizory. Mnoho testů však ukazuje, že ULTRA HD televizory zatím nemají takové využití, neboť zatím není mnoho obsahu k dispozici právě v takové kvalitě. Každopádně doba jde kupředu a během pár let tomu bude určitě jinak.

Jaký význam má trend současnosti, kterým jsou prohnuté obrazovky? Jde o rovnoměrnou vzdálenost diváka od všech míst televizoru. Má ale i své nevýhody. Pokud televizi sleduje několik lidí najednou, pak roste úhel a s ním vzniká problém v kvalitě obrazu, který diváci vidí.

PLAZMA vs LCD

Postupem času se vyrábí stále více LCD televizí a plazmy pomalu ustupují do pozadí. A z jakého důvodu tomu tak je? Je to snadné, LCD televizorů je obrovské množství a to všech možných velikostí a celkově mají nízkou spotřebu energie. Co se týče kvality obrazu, tak jsou na tom obě dvě technologie televizorů v podstatě vyrovnaně.

A jaký je náš typ?

V prodejnách mívají extrémně osvětlené prostory, proto se zde špatně rozeznává kvalita obrazu. Požádejte obsluhu o ztlumení světel a vyzkoušejte si v nastavení dané televize různé režimy obrazu. Zkuste různé úrovně jasu televize, pokud je jas na minimum, stále by měl být obraz dostatečně jasný. Dejte si pozor na zobrazení tmavých barev. Zaměřte se na obličeje postav, zda mají přirozenou barvu. A také na text, který by rozhodně neměl být rozostřený.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top