Zdraví & sport

Jaké metody mohou pomoci s co nejvíce bezproblémovým odvykáním od kouření?

pixabay.com

Kouření je jednou z těch nejrozšířenějších závislostí v současnosti. Celá řada lidí přitom chce s kouřením přestat, nebo jej aspoň limitovat kvůli svému zdraví. To je ale velice obtížná věc už jenom z toho důvodu, že absence cigaret je jednou z mnoha věcí, které mohou velice nepříjemně dopadat v podobě abstinenčních příznaků.

Jednotlivé příznaky přitom jsou důvodem, proč lidé dříve či později od odvykání upustí, a naopak se ke kouření vrátí. A dnes se podíváme na metody, jak se těmto problémům co nejefektivněji vyhnout.

Odvykání pomocí elektronické cigarety

Pro mnohé může být překvapením to, že kouření lze odnaučovat kouřením. Moderní elektronické cigarety nám totiž dávají možnost dávkovat velice citlivě nikotin, který je právě zdrojem oné závislosti. Používat můžeme speciální nikotinové náplně, které jsou rozdílné obsahem nikotinu v poměrně dost citlivých hladinách. Přitom také samotné dávkování elektronické cigarety, které samo o sobě může ovlivnit využití náplně opět dává možnost kvalitně řídit příjem nikotinu a díky tomu tak postupně snižovat.

Nikotinové náplasti a žvýkačky

Jak nikotinové náplasti, tak i žvýkačky jsou velice specifické tím, že slouží k okamžitému uvolnění nikotinu do těla. Díky tomu se tak můžeme vyhnout abstinenčním příznakům. Problém je ale ten, že závislost tady zcela zůstává, akorát odpadá přísun nebezpečných látek z kouření jako takového.

I tak se ale můžeme potkávat s nepříjemnostmi, jako jsou některé příznaky chybějícího kouření. Důvodem je především to, že sice máme příjem nikotinu, ale chybí nám i typický fyzický vjem při kouření jako takovém. Dá se tak do značné míry mluvit o náplastech a žvýkačkách s uvolňováním nikotinu jako o kvalitních prostředcích, ale zároveň také o tom, že nedokáží řešit problém stoprocentně.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top