Bydlení

Jaké nemovitosti mohou být dlouhodobě perspektivní v Praze?

Unsplash.com

Nemovitosti v Praze jsou již v dlouhodobém měřítku záležitostí, do které se všeobecně vyplatí investovat. Jejich cena totiž neustále stoupá a zatím co některé oblasti mohou stagnovat, nebo dokonce i lehce ztrácet na ceně, tak jsou pražské nemovitosti stále více a více ovlivněné odlišným růstem a poklesem ceny jako takové.

Některé nemovitosti jsou ale pochopitelně mnohem perspektivnější, než to může být v případě jiných. A přesně tyto nemovitosti, které mohou být do budoucna velice progresivní, si zmíníme v rámci dnešního článku.

Základní pozemky neustále docházejí

Ačkoliv se nejedná přímo o nemovitost, tak se ale jedná o jednu z položek, které jsou na realitním trhu extrémně žádané, a přitom je jejich počet omezen a stále klesá. Pozemky jako takové jsou lukrativní v tom, že je jejich cena stabilní. Praha zkrátka vždycky bude našim hlavním městem, takže místní pozemky budou cenově někde jinde, než je tomu ve zbytku republiky.

Není navíc vzácností, že i základní, nezasíťované, pozemky z Prahy a jejího těsného okolí, jsou ve finále mnohem dražší, než je tomu ve zbytku republiky i v případě, že se jedná o pozemky s kompletními inženýrskými sítěmi.

Činžovní domy jsou neustále na dračku

Ačkoliv činžovní domy Praha nenabízí zrovna ve skromném počtu, tak je příliv mladých lidí a lidí vyhledávajících dostupné bydlení enormní. Oproti posledním rokům je tady ohromný nárůst tohoto fenoménu, přičemž je ale potřeba zmínit i skutečnost, že naopak nedochází vůbec k nárůstu nových pronájmů. Díky tomu jsou tak současné pronájmy extrémně žádané a jako nemovitosti jsou tak činžovní domy horkým zbožím. Se šikovným zastoupením, nastavením cen a podmínek, tak může být vyprodaný činžovní dům doslova zlatým dolem, kterého se nebudete nikdy chtít zbavit

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top