Bydlení

Jakl má při stavbě nezaměnitelný význam

S pojmem jakl se s největší pravděpodobností setkal každý z nás. Pokud tomu tak není, pak je vhodné zmínit, že jde o hutní materiál, tedy ocel. Dutý ocelový profil odlišného tvaru a velikosti, s nímž můžete počítat při stavbě jakékoliv konstrukce. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

Běžně se používá například při budování zahradních domků, přístřešků, upotřebit jej můžete i při tvorbě boxů, kotců a jiných ocelových konstrukcí. Mezi jeho zásadní přednosti patří pevnost, bytelnost a dlouhověkost. Pokud jakl navíc opatříte vhodnou povrchovou úpravu, může se stát přiznaným prvkem libovolné stavby a bude vypadat dobře. To už záleží na kreativitě a nápaditosti každého z vás.

Jakl mnoha podob

Když se rozhodnete použít jakl k výrobě čehokoliv, jako první narazíte na základní rozdělení tohoto sortimentu. Na trhu neexistuje pouze jediná varianta, jak by si mohl, kdo myslet. Nejpoužívanější jsou s největší pravděpodobností jakly čtvercové a obdélníkové. Jakl však může mít i speciální tvar podle svého užití. Nabývat může třeba podoby písmene T, L, Z a jiných. Záleží na výrobci, jakého zvolíte.

U jaklu jsou rozhodující jeho jmenovité rozměry, včetně délky. Od toho se odvíjí následná hmotnost, s níž je zapotřebí počítat. Jakl se hodí jak do interiéru, tak do exteriéru.

Snadná práce s jaklem

I když je jakl tvrdým hutním materiálem, přesto nabízí dostatečnou variabilitu. Stačí zvolit jen ty správné nástroje a máte po starostech. Jakly lze řezat a na druhou stranu i svářet. Právě díky tomu vytvoříte konstrukce, o kterých se vám možná ani nezdálo.

Když budete nakupovat takovou tvarovanou ocel, zaměřte se na její kvalitu a v neposlední řadě i tloušťku. Ta mimochodem hodně vypovídá o celkové pevnosti. Jakl je zkrátka nepostradatelným stavebním doplňkem kdekoliv.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top