Auto-Moto

Je lepší karavan či obytný vůz?

Zvažujete, jestli si pořídit obytný vůz nebo karavan? Každý má svá pro a proti. Prozradíme vám hlavní rozdíly i který typ vozu je lepší na časté přejíždění a který naopak na delší pobývání na jednom místě.

Na časté přejíždění

Právě obytný vůz se hodí především na dovolené, při níž na jednom místě nesetrváváte příliš dlouho. Můžete v něm přespávat nejenom v klasických kempech, ale také na odpočívadlech nebo parkovištích, kde je povolené parkovat i přes noc. Má však tu nevýhodu, že ne všude se s ním dostanete. Turisticky rušné dovolenkové destinace omezují počet míst, kam obytné vozy smějí jezdit. Problém se zaparkováním vozu nastává především ve větších městech. To je ale pravděpodobně jediná nevýhoda obytného vozu. Naopak mezi největší výhody obytných vozů patří prostornost (do obytňáku se vám vejdou lyže, paddleboard a třeba i kola) i možnost velkého výběru vybavení obytných vozů. Kromě toho také obvykle čítá toaletu se sprchou, kuchyňku s jídelním stolem a pochopitelně místo na spaní. V některých se vyspí pouze dva lidé, v jiných třeba hned šest.

Na dovolenou na jednom místě

Karavan je ideální na cestování do jedné destinace, na jedno místo. Jakmile dorazíte do cíle, karavan jednoduše od auta odpojíte. V kempu proto karavan zůstává, zatímco autem můžete jezdit na blízká i vzdálená místa bez toho, aniž byste se museli strachovat, jestli někde zaparkujete. Taktéž se obvykle s karavanem pojí i relativně nízké provozní náklady i nižší pořizovací cena (v porovnání s obytným autem). Také karavan může být prostorný a vybavený kuchyňkou i toaletou. Jednou z nevýhod karavanu však bývá menší nádrž na vodu a menší odpadní nádrž.

Oba typy vozů je možné i vytápět, proto můžete na dovolenou jezdit i v zimě. Musíte však počítat s tím, že automobil, ke kterému je karavan připojený, se na zledovatělých silnicích řídí podstatně hůř než obytné auto.

Chcete vědět cokoliv dalšího? Zeptejte se odborníků ze společnosti Caravan Plus. Zaměřuje se na prodej nových karavanů, prodej obytných vozů, doplňků a servis karavanů. Odborníci vám poradí s výběrem toho pravého vozu a dopodrobna vám vysvětlí, jak všechno funguje.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top