Bydlení

Kachlová kamna s troubou? Buchty jako od babičky

I odborníci se shodují, že při pečení záleží také na druhu trouby. Možná si vaši rodiče vzpomínají, jaké to bylo, když babička měla ještě kachlová kamna s troubou a pekla v nich koláče nebo buchty. To byla pochoutka. Skutečně, v kamnech, kde se topí dřevem a která vydávají sálavé teplo, jsou pečené výroky velmi dobré. Přestože se různí výrobci snaží vylepšit elektrické trouby nebo plynové, v kachlových kamnech se vytváří specifický žár, který má na výsledek pečení mimořádně příznivý vliv. Možná je to tím, že pečení trvá delší dobu a je pozvolné.

Kachlová kamna s troubou jsou vhodná k vytápění i vaření

Kachlová kamna s troubou nemusí být jen ta od babičky. Dnešní výrobky jsou moderní, ale zachovávají si princip, že se v nich topí dřevem a topeniště, stejně jako vestavěná trouba, jsou obklopeny kachli. Sálající teplo kachel rozehřeje, ten si uchovává teplo dlouhou dobu a postupně je předává svému okolí. Kachlová kamna s troubou jsou nejen vhodná k vytápění chalup či domů, ale i k občasnému vaření. V zimě je to ideální. V kamnech topíte, ale současně se dají využít k vaření či pečení. Lidé si je pořizují právě na chalupy, protože sálající teplo je velmi příjemné a připomíná atmosféru minulých dob.

Barevné kachle i tvary kamen jsou atraktivním stylovým prvkem

Kachlová kamna s troubou je jen jedna varianta, v nabídce výrobců bývá mnoho druhů. Jsou malá kamna, velká, s troubou nebo s výměníkem. Na chalupách jsou hlavním zdrojem tepla. Když se k nim totiž přidá výměník, dá se jimi vytápět celá chalupa. Kamna ohřívají vodu, která je vedena do dalších místností, kde už jsou jen radiátory. V rodinných domech bývají kachlová kamna doplňkovým zdrojem tepla a jsou ceněna zejména jako stylový prvek v hlavní místnosti. Barevné kachle, ale i tvary kamen, bývají zajímavým doplňkem celkového interiérového designu.  

 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top