Bydlení

Kamna a krby pro příjemné teplo domova

Chcete si doma vytvořit útulné prostředí plné ekonomicky dostupného tepla? Rádi byste si užívali pohledu do plápolajícího ohně a toužíte poslouchat praskající dřevo v obývacím pokoji? Pak vsaďte na stylová kamna, popřípadě volte krby s obestavbou. Obě tato topná zařízení nabývají v posledních letech na popularitě. Možná i díky zvyšujícím se cenám a plyn a elektřinu.

Odvod spalin je základ

Pokud se rozhodnete pro dominantní krby v konkrétní místnosti, musíte se postarat o jednu zásadní věc. A tou je odvod spalin z místnosti pryč. V okamžiku, kdy máte možnost napojit krby nebo kamna na komín, pravděpodobně nic vám nebrání v samotné realizaci. Jak už jsme uvedli v úvodu, krby jsou spojeny s obestavbou, kterou je vybudována kolem krbové vložky. Kdežto krbová kamna jsou samostatným a volně stojícím prvkem.

Ať už se rozhodnete pro výběr jakéhokoliv z těchto topných produktů, vaším odrazovým můstkem by se neměl stát pouze výsledný vzhled. Zaměřte se také na konkrétní parametry. Mezi ně samozřejmě patří topný výkon, účinnost a mnohé další. Tohle všechno musí odpovídat dispozicím, kde budou krby a kamna umístěna.

Kamna a krby s výměníkem

Při volbě krbových kamen, potažmo krbů se nemusíte omezovat pouze na vytopení konkrétní místnosti. Takový kamna s výměníkem, potažmo krbové vložky s výměníkem jsou toho jasným důkazem. Tyto topné prvky připojíte na topnou soustavu a můžete s nimi ohřívat vodu v radiátorech. Výsledkem je tedy vytopení celé nemovitosti. Na jednom místě si tedy užijete plápolajícího ohně, a ještě zajistíte teplo v ostatních místnostech.

Při nákupu kamen a realizaci krbů se meze rozhodně nekladou. Vybírejte si z libovolných produktů, které vám přijdou vhod a zároveň ozdobí daný interiér. Takové topné zařízení se totiž může stát nepřehlédnutelnou součástí vašeho bydlení.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top