Zdraví & sport

Klasický nebo elektrický zubní kartáček?

zdroj: pixabay.com

Klasický zubní kartáček nebo jeho elektrická varianta? Který z nich je lepší? Tohle dilema v poslední době, kdy se všechny vymoženosti okolo nás neustále zlepšují a zdokonalují, řeší čím dál více lidí. Zatímco dříve nebylo příliš na výběr a my jsme se tak museli smířit s tím, co na trhu bylo, v současné době si můžeme vybírat. A jak už to tak bývá: čím pestřejší nabídka, tím složitější výběr…

Klasika v podobě manuálního kartáčku

Když se řekne zubní kartáček, většina lidí si automaticky představí ty manuální. Největší výhodou manuálního kartáčku je jeho jemnost – ovšem za předpokladu, že si pořídíte správný zubní kartáček, které se liší tvrdostí štětin a zároveň musíte mít pod palcem správnou techniku čištění zubů, což by měla být samozřejmost pro každého z nás. Pokud budete používat příliš tvrdý kartáček a k tomu si budete zuby čistit špatně, způsobíte si tak akorát podráždění dásní a hrozí i poškození zubní skloviny.

Elektrický kartáček slibuje pohodlí

Od elektrických zubních kartáčků si mnoho lidí slibuje jistý komfort, protože jak je známo, elektrické zubní kartáčky rotují sami, takže se od vás neočekává ten tradiční krouživý pohyb ruky, na který jsme zvyklí u manuálních kartáčků na zuby. Samozřejmě se najdou i tací, kteří jsou toho názoru, že jsou elektrické zubní kartáčky k ničemu, protože si s nimi nikdy zuby tak důkladně nevyčistíte. Zároveň nutno dodat, že nelze podléhat přesvědčení, že za vás elektrický zubní kartáček odvede veškerou práci, takhle to bohužel nefunguje.

Vyberte si, co vám nejvíce vyhovuje

I zubní kartáčky rozdělují lidi na dvě poloviny: někteří nedají dopustit na manuální kartáčky, jiné preferují ty elektrické. Rozhodnutí je proto jen na vás, sami si vyberte, která varianta vám více vyhovuje.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top