Bydlení

Krbová kamna – díváte se do ohně, ale neohrožují vás vylétající jiskry

Dokážete si představit tu změnu oproti paneláku? Sedíte pohodlně v křesle a sledujete, jak hoří polena. Někdy ani nepotřebujete televizi. Plápolající oheň v ohništi nás fascinuje už od pravěku. Ale co je důležité – z ohně nevylétají žádné jiskry, aby vám zapálily koberec, nikde žádný nepořádek nebo vysypaný popel. To jsou krbová kamna. Máte u nich stejně příjemný pocit jako u otevřeného krbu, ale odstranili jste všechny negativní projevy. Tato topidla mají vždy robustní stavbu a zajímavý design, takže jsou v pokoji velmi zajímavým stylovým prvkem.

Krbová kamna produkují příjemné a zdravé sálavé teplo

„Když zákazníci vidí nabídku na obrázcích, málokdy si dokáží představit, jak krbová kamna vypadají v jejich bytě, domě nebo na chalupě. Pak jsou vždy příjemné překvapeni,“ říká jeden z prodejců kamen. To je ale jen první pohled. Krbová kamna mají oproti jiným topidlům tu výhodu, že produkují tzv. sálavá teplo. Neprohřívá vzduch, ale dodává tepelnou energii předmětům, které pak vzduch ohřívají. Odborníci přirovnávají toto teplo k slunečnímu záření. I z něho máme velmi příjemný pocit tepla. Toto teplo se šíří pomalu, nevíří prach v místnosti, a proto jej mají rádi astmatici.

Topení v krbových kamnech je ekologické

Milovníky přírody musí také potěšit, že krbová kamna spalují obnovitelné palivo, tedy dřevo nebo dřevěné pelety, a do ovzduší se navíc dostává podstatně méně škodlivých látek. Některé typy krbových kamen mají výměník, tedy nádoby s vodou, kterou kamna ohřívají a umožňují teplo rozvádět do dalších místností. Většinou to není jediný zdroj tepla, ale spíše doplňkový. Využití teplé vody z výměníku snižuje spotřebu paliva v hlavním zdroji tepla. Výhody krbových kamen jsou nesporné – je to zdravé, příjemné a levné topení s vyšší účinností spalování. Je vhodné do nízkoenergetických a pasivních domů.

Dokážete si představit tu změnu oproti paneláku? Sedíte pohodlně v křesle a sledujete, jak hoří polena.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top