Bydlení

Krbová kamna vytvoří příjemné teplo domova

Každý majitel domácnosti určitě touží po teplu domova. A teď máme na mysli teplo opravdu se vším všudy. Příjemná atmosféra, pohled do plápolajícího ohně a sálající teplo. Přesně takový scénář vám nabídnout moderní krbová kamna, která se v posledních letech stala hodně poptávaná. A není se čemu divit. Vysoké ceny elektřiny a plynu tomuto boomu jen napomohly.

Krbová kamna šitá na míru

V dnešní době vám stačí v podstatě jen odvod spalin z místnosti, kam chcete umístit krbová kamna. Jde o otvor, respektive napojení na příslušný komín. Jestliže tímto prvkem disponujete, už vám nic nebrání v tom, vyhlédnout si kvalitní krbová kamna splňující vaše požadavky.

Při nákupu krbových kamen se určitě nemusíte omezovat. Možností je totiž více než dost, a to jak z pohledu vzhled, tak samotných technických parametrů. Dostupné jsou modely s nadčasovým, ale také tradičním vzhledem. Krbová kamna lze pochopitelně volit na základě topného výkonu, účinnosti, velikosti spalovacího prostoru a přidružených věcech. Pak už stačí jen hodit polínko do ohně a zaposlouchat se o zvuku praskajícího dřeva.

Krbová kamna různých podob

Volit pochopitelně nemusíte jen klasická krbová kamna, jak by si mohl, kdo myslet. Když se zahledíte do produktových nabídek současných výrobců, narazíte třeba na kachlová krbová kamna. Jejich název je celkem jasně vypovídající. Tato kamna budou designově unikátní díky kachlím. Od nich pak můžete očekávat dlouho sálající teplo i poté, co vám vyhasne oheň.

Kapitolou samou o sobě jsou pak krbová kamna s výměníkem. Taková kamna napojíte na topnou soustavu v době a budete prostřednictvím nich ohřívat vodu v radiátorech. Tzn., že jednoduše zatopíte v krbu v obývacím pokoji a budete mít teplo i v ostatních místnostech. Volbu samotného výkonu kamen je vhodné probrat s odborníkem nebo prodejcem.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top