Bydlení

Máte malou kuchyni? Poradíme vám, jak jí dodat cenné centimetry!

malá kuchyně
pixabay.com

Malé kuchyně nejsou výsadou pouze panelákových bytů, i když je pravda, že zrovna paneláky jsou jimi docela pověstné. Malou kuchyni ale mohou řešit i majitelé rodinných domků, kteří neměli možnost zasahovat do konkrétních dispozic interiérů, nebo si již pořídili domek, ve kterém nebyla zrovna nejprostornější kuchyně. Možná i vy tento problém řešíte a malá kuchyně vás trápí. Sice byste zde chtěli mít více místa, ale na druhou stranu víte, že se nechcete pouštět do nějakých radikálních změn – například do bourání příček mezi místnosti. A víte co? My víme, co vám poradit, tak si nenechte ujít dnešní článek!

Světlé barvy dokážou zázraky

Pokud vás trápí nedostatek místa v kuchyni, můžete si zde dopřát kousek prostoru navíc – i když pouze opticky. Hodně vám k tomu pomohou světlé barvy, které mají úžasnou schopnost prostor vizuálně zvětšit a dodat mu více vzdušnosti – a právě světlo a vzdušnost je přesně to, na co sází i moderní kuchyně. Ty jsou často laděny do světlé barvy, teď už alespoň víte proč. Vymalujte svou kuchyni nějakou pěknou světlou barvou a sledujte, jak celý prostor okamžitě prokoukne.

Do kuchyně zrcadlo? Jasně, proč ne!

Umíte si v kuchyni představit zrcadlo? Možná si říkáte, že zrcadla mají své čestné místo v koupelně, nebo například v předsíni. Ale v kuchyni? Věřte nebo ne, ale i v kuchyni se mohou zrcadla objevit a co víc, skvěle vám pomohou s problémem v podobě malého prostoru! Zrcadla umí prostor prodloužit a vyvolat dojem, že je daná místnost větší. A to přesně potřebujete, nemáme pravdu?

Využijte všechen prostor!

Nedostatek místa v kuchyni vyřešíte i tak, že si pohrajete s uspořádáním vybavení. Jasně, kuchyňská linka má své jasně dané místo a jen stěží s ní budete hrát hru škatulata, hýbejte se. Přesto je zde ale celá řada dalšího vybavení, se kterým si můžete pohrát tak, aby zde vzniklo více místa. A co nemusí stát nutně na zemi, to může být zavěšeno na zdi – i to dokáže s nedostatkem prostoru hodně!

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top