Bydlení

Máte neshody ve sdíleném nemovitém dědictví? Lze je vyřešit těmito způsoby

pexels.com

Bohužel nejde o vzácné případy. Někdo z rodiny zemře, a nemovitost, kterou po sobě zanechává připadne dvěma či více dědicům. V tento problém ale u mnohých rodin vznikají poměrně dost velké rozkoly v tom, kdo a jak chce nemovitosti využívat.

Někdo se chce rozhodnout pro její okamžitý prodej, jiní se tam chtějí nastěhovat, jiní ji zase mohou používat pro účely pronajímání. Možností je zkrátka ohromné množství, a u mnohých rodin bohužel nedojdou noví majitelé jednoznačného schodku. Tato řešení to ale mohou jednoduše spravit.

Odkoupení části dědictví od ostatních

Jednou z nejklidnějších možností, jak zle tyto problémy vyřešit, je zkrátka odkoupení dědictví od ostatních. Někteří s ním ani nechtějí nakládat, a proto jsou i rádi, že raději dostanou do rukou od ostatních dědiců peníze, namísto toho, aby se pracně rozhodovali, co budou dále s nemovitostí dělat.

Prodej tady prochází naprosto standardní procedurou, a není pro něj potřeba řešit nic extra. V moment uplatnění dědictví totiž už spadá nemovitost plně pod nové dědice, a každý tak může formou kupní či prodejní smlouvy nakládat se svým podílem tak, jak uzná a vhodné.

Kanceláře realizující výkup podílů

Jenže pak je tady ta možnost, že chcete naopak vy prodat část dědictví, ale ostatní o ni nemají zájem, nebo do vašeho úmyslu házejí „klacky pod nohy“. To ale není sebemenší problém, protože jednoduše můžete oslovit jednu ze společností, která realizuje výkup podílů.

Společnosti tohoto charakteru jsou specifické tím, že vedle svých vlastních zdrojů disponují také velice dobrými právními kapacitami. Jakékoliv případné právní řešení jsou tak schopny v rámci procesu řešit samostatně, a nemusí vás tím vážně zatěžovat. A vy tak můžete využít svoji část dědictví tak, jak uznáte za vhodné. Zvažte zda výkup podílů není vhodné řešení i pro vás.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top