Bydlení

Máte problémy s domluvou v bytovém družstvu? Pomoci mohou i realitní kanceláře

Bytová družstva a spolky majitelů nemovitostí mohou být mnohdy velkým problémem. I když by si lidé vyšli rádi vstříc, tak se velice často stává, že zkrátka společné slovo nenajdou. A všichni bohužel víme, že se vždy najdou tací, kteří vstříc vyjít opravdu nechtějí.

V takové patové situaci je pak těžké se posunout v rámci jednání dál. Možností, která vás ale rozhodně nemusí napadnout, je přímo pomoc realitních kanceláří jako takových.

Správa nemovitostí pro činžovní domy

Činžovní domy jsou samy o sobě zkrátka velkou nemovitostí. Čím větší je nemovitost, tím větší je i šance na komplikace a množí se počet běžných rizik. V takovém stavu je tak opravdu těžké udržet hlavu vzhůru a pracovat jako tým.

Pomoci ale může správa nemovitostí. Jedná se o službu, kdy dostane realitní kancelář nemovitost pod správu a nakládá s ní. Většinou se jedná o to, že zprostředkovává pronajímání. Pokud ale nikdo byty nepronajímá, není to důvod, aby správa nebyla možná. V ten moment vám naopak může nabídnout jiné výhody. Může například stát jako technologický dohled nad nemovitostí, právní moc k řešení závažných problémů, nebo jen hlídat finanční agendu a daně.

Najmutí profesionální předsedy

Další možností je stav, kdy se vám nedaří v zastupitelstvu dojednat objektivně další kroky. Pro takové momenty existuje speciální služba, která umožňuje najmout profesionálního předsedu. Ve své podstatě jde o velice zkušeného pracovníka z realit, který dokáže využít svoje zkušenosti k tomu, aby předal to důležité a dokázal podpořit objektivně ideální řešení a kroky. Pochopitelně zahrnutím profesionálního předsedy neztrácí původní výbor žádnou moc, protože jej může kdykoliv nejen že přehlasovat, ale také odhlasovat jeho okamžitě odstoupení z funkce.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top