Auto-Moto

Možná vás překvapí, jak široké využití mohou mít nádrže tvořené polyethylenu

eurotankdiesel.cz

Polyethylen je jedním z rozhodně nejdůležitějších vynálezů moderní doby. Jedná se o plast, který vyniká svoji ohromnou odolností proti chemickým a přírodním činitelům. Samozřejmě teď ihned spoustu lidí napadne, že tak může být spíše černou kaňkou, nežli výborným výtvorem, protože povede samozřejmě ke znečišťování planety. Jenže právě ono chytré využití tohoto velice odolného plastu může naopak vést k ochranou před mnohými katastrofami. Dnes se budeme právě polyethylenu a jeho hodnotám věnovat především.

Nádrže na naftu nebyly nikdy tak bezpečné jako dnes

Jednou z věcí, kde je tento druh plastu hojně používaný jsou právě nádrže na různá paliva a především potom nádrže na naftu nebo nádrže na adblue. Nafta i adblue jsou základními kameny, pro automobilovou kamionovou dopravu.

Je tedy jasné, že se rozhodně jedná o druh paliv, které je potřeba mít globálně dokonale rozšířené už jen kvůli tomu, aby mohla doprava fungovat bez jakýchkoliv problémů a překážet. Jenže když už u toho jsme, tak rovnou sluší říct, že je právě polyethylen naprosto základní surovinou v boji proti biologickým haváriím. Je totiž majoritním druhem materiálu, který se používá pro výrobu moderních nádrží a je rozhodně stabilnějším, odolnějším a bezpečnějším, než všechny předchozí materiály.

Vyrábí se z něj dokonce i nádrže na kyseliny

Právě pro různé těkavé látky, kyseliny a žíraviny je polyethylen jako stvořený. Dříve se používaly staré kovové kontejnery, které i přes dobrou slitinu a ochranné nátěry časem začaly podléhat působení agresivních látek a pochopitelně tak nakonec docházelo k únikům a haváriím. To ale s novými nádržemi z polyethylenu opravdu jen tak jednoduše nejde. I v tomto ohledu se tak stává nadějí pro lepší „zelené“ zítřky pro naši planetu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top