Bydlení

Na co si dávat pozor při zdražování energií a výměru nájemného

pixabay.com

Vůči našim klientům nám to může přijít nepříjemné, či necitelné. V žádném případě ale nemůže výdaje za nemovitost v ohledu energií platit její majitel. To vždy byla a vždy bude součást plnění ze strany nájemce. Dvojnásob je dobré se na to odkazovat v době, kdy se energie neustále zvyšují na ceně, a je možné, že to tak bude i v příštích měsících.

Pro některé je dobrou volbou odborná pomoc o kterou se mohou postarat například realitní kanceláře v rámci správy nemovitostí, nebo popřípadě jiné finanční subjekty s orientací na realitní trh. V opačném případě, se můžete pokusit o správný výměr také i vy osobně.

Jak vypadá prognóza ohledně cen energií do budoucna?

Nejdříve se zaměříme na prognózu jako takovou, protože ta je pro nás klíčová. Pokud by šlo o sezonní zdražení, tak pochopitelně reagujete částkou rozpočítanou do celého roku a jakákoliv změna je tak víceméně nepostřehnutelná. Pokud jde ale o dlouhodobý trend s jasnou křivkou, je situace odlišná.

Tento trend se bohužel dá očekávat konkrétně v našem případě. Mimo dopadů koronavirové pandemie, se na zdražování podepisuje celá řada dalších okolností. Mezi nejhorší a nejvýraznější zajisté patří především geopolitická situace na východě Evropy, která se dlouhodobě zhoršuje.

Ideální pomoc od odborníků se zajisté hodí

Při výměru nájemného se počítá s ohromnou řadou věcí a mnohdy se zde dělají chyby. I schopní jedinci totiž nemusí vědět vše, a proto je lepší se obrátit na profesionály. Jednou možností je samostatné poradenství. Druhou potom správa nemovitostí Praha, která vám pomůže nejen s výměrem, ale také s realizací nájmů jako takových. Odhadnout správnou cenu je tak doslova jenom špička ledovce, ale přesto je důležitá pro optimalizaci vašich zisků a zachování konkurenceschopné ceny na trhu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top