Bydlení

Na využití dešťové vody lze čerpat dotace

Využití dešťové vody určitě znají všichni, kteří se dříve starali o zahrádky a pozemky, kde bylo potřeba kropit vegetaci. Dnešní luxus kompletního rozvodu užitkové vody i na zahrádkách totiž dříve nebyl a jen některé kolonie mohli využít například společné studny. Víte ale, že využití dešťové vody může být dokonce i průmyslové a nemusí se přitom extrémně prodražit?

Jak nádrže na dešťovou vodu fungují

Funkce nádrží na dešťovou vodu je velice jednoduchá. Jedná se soustavu rozvodných komponentů a samotné nádrže, které jsou vytvořené z vysoce odolného plastu. Tyto komponenty jsou tvořeny takzvaným kroužením, což je metoda, při níž se konečný produkt vyrábí z jediného kusu materiálu. Díky absenci jakýchkoliv spojů se tak nádrže mohou pyšnit ještě větší odolností, než by tomu jinak mohlo být. Voda sváděná do nádrží postupně prochází několika fázemi očisty, kdy vždy dochází k očištění od hrubých nečistot a zákalů. Méně často, a především u profesionálních rozvodů pak dochází i k chemické očistě.

Dotace na dešťovou vodu a její využití

Takto uchycená dešťová voda se uchovává v samotné nádrži a lze ji využívat pomocí čerpadel. Výsledná voda zpravidla funguje pouze pro užitkové účely, na pozemcích především jako voda pro zavlažování vegetace. V domácím užití se pak používá jako splašková voda především pro toalety.

Na celý tento proces přitom nemusíte sahat jen do vlastní kapsy, ale máte možnost dokonce využít takzvané dotace na dešťovou vodu. Jedná se o dotační program, který vznikl v podpoře ekologických aktivit. Žádost o dotaci můžete pochopitelně podat samostatně, ale většinou se doporučuje dotační návrhy podávat přímo přes zprostředkující firmu. Ta má totiž odborníky, kteří se vyhnou především chybám v oblasti technologických nákresů. Nemusíte tak mít sebemenší strach, že by byla vaše dotace odmítnuta. Při podání profesionály se společnosti pyšní opravdu skvělým číslem, kdy jen pouhých pět procent dotací končí neúspěchem.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top