Bydlení

Nedostatek bytů v Praze mohou vyřešit jedině pronájmy v činžovních domech

unsplash.com

Dlouhodobě se již řeší problematiky toho, že v Praze není dostupné bydlení. Je to především fakt pro ty lidi, kteří se teprve do prostředí Prahy dostávají a musejí si zvykat na cenové zvyklosti, v popředí hlavně s vysokými nájmy, které jsou pro Prahu naprosto běžné.

Koupě bytu je tak pro naprostou většinu těchto lidí nereálnou a riskantní záležitostí. S novými bytovými jednotkami ale bývá jeden zásadní problém. Do bydlení se sem běžní lidé jen tak nedostanou.

Problémem je hlavně tlak na prodej bytů

Při projížďce Prahou si určitě můžete všimnout toho, že počet bytů, co se buduje není malý. Zcela naopak rostou neustále nové a nové resorty a bytové jednotky. Problémem je ale fakt, že se investorům, co stojí za budováním těchto nemovitostí nechce čekat na dlouhou návratnost investice. Proto jsou všechny tyto jednotky rovnou k prodeji, namísto toho, aby se do nich mohla dostat sorta nových lidí v Praze. Cena nových bytů je navíc v těchto oblastech tak vysoká, že i člověk co celý život žije a šetří peníze v Praze stejně musí sáhnout po možnosti alternativního financování.

Změnit to mohou činžovní domy

Pokud je sorta nemovitostí, které tuto krizi mohou vyřešit, jsou to činžovní domy. Základem je, že činžovní domy Praha má ve velkém množství ve všech oblastech, čtvrtích i ulicích. Velká část z nich je ale již rozebrána na vlastnictví jednotlivých bytových jednotek.

V Praze ale stále najdeme velké množství činžovních domů, kde je nevyužitý potenciál. Většinou se jedná o domy, které aktuálně chátrají nebo jsou v rekonstrukci. Možnost velkého počtu bytových kapacit je přitom nejen velkou podnikatelskou příležitostí pro majitele nemovitostí, ale především uvolnění tlaku na to, že jinak téměř nejde v Praze najít dostupné bydlení do začátku.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top