Kariéra

Nezaměstnanost: Jak si vedeme a co to znamená pro zaměstnavatele?

statistiky
pixabay.com

Pokud se alespoň částečně zajímáte o trh práce nebo o základní  statistické údaje týkající se nejen České republiky, ale také Evropské unie, jistě vám nemohl uniknout fakt, kterým je skutečně nízká nezaměstnanost u nás a zároveň nejnižší i v poměru k ostatním státům Evropské unie. V současné době se pohybuje míra nezaměstnanosti okolo pouhých 2%. Jak se s touto skutečností vypořádávají zaměstnavatelé?

Dlouhodobě neobsazené pracovní pozice

Na základě nízké nezaměstnanosti se velká část firem a společností potýká s nedostatkem zaměstnanců a s neschopností obsadit volné pracovní pozice. Hlavní vedoucí a manažeři se s touto situací vypořádávají po svém. Pokud však nechtějí dopouštět dlouhodobé neplnění stanovených cílů nebo kvót, musí volné kapacity nějak zaplnit nebo na tom budou biti hlavně stávající zaměstnanci, kteří musí odvádět více práce, než mají v rámci hlavního pracovního poměru stanoveno.  

Zaměstnávání cizinců

Zajímavou variantou při řešení takto složitého problému je zaměstnání cizinců. Což není v dnešní době žádnou vyjímečnou věcí. Naopak je vytvořen celorepublikový projekt, který se nazývá Režim Ukrajina, který slouží k tomu, aby byly naplněny potřebné pracovní kapacity v českých společnostech ukrajinskými pracovníky.

Pomoc od zprostředkovatelů

Pokud vás trápí také dlouhodobě nízký stav zaměstnanců, nemůžete volné pozice obsadit tuzemskými pracovníky, pak by i pro vás mohla být tato varianta řešením. Není to však jen tak. Nejjednodušším řešením je se obrátit na personální agenturu, která se specializuje na získávání spolehlivých a kvalifikovaných pracovníků z Ukrajiny a jejich umisťování do českých společností. Když se chcete do projektu zapojit, musíte nejprve splnit základní podmínky. S tím vším, ale i mnohým dalším od výběrových řízení na Ukrajině, pracovních povolení, až po samotné zapojení do pracovního procesu dokáže zařídit kvalitní personální agentura s touto specifikací.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top