Průmysl

Nezapomínejte při betonování na kari sítě

Betonování ploch je procesem, ke kterému dochází při výstavbě jakékoliv nemovitosti nebo budování libovolné betonové konstrukce. Pokud vás čeká něco podobného, jistě s maximální pečlivostí vybíráte vhodný typ betonu, jenž bude pro dané účely splňovat všechna příslušná kritéria. Jestliže si však myslíte, že tím všechno končí, jste na omylu.

Zapomínat byste totiž neměli ani na kari sítě a vůbec obecně betonářskou ocel.

Proč používat kari sítě?

Aplikování této oceli má svůj důvod. Sítě z oceli ve spojení s betonem totiž utváří velice pevné, silné a bytelné plochy, které mají dlouhou životnost a jsou svým způsobem pružné. A takové vlastnosti je třeba zajistit.

Kari sítě do betonu mají podobu klasických sítí. To znamená oka, mezi něž se zalévá beton a obklopuje jej v patřičné tloušťce. Obvykle se sítě do betonu vkládají k dolní části betonové plochy, kde mají z hlediska zpevnění ten největší účinek. Jak už bylo řečeno výše, jejich použití v souvislosti s betonem je v podstatě neomezeného rázu.

Vhodné sítě do betonu

Teď když víte, že kari sítějsou nepostradatelnou součástí jakékoliv betonové plochy, je vhodné stejně jako u samotného betonu zvolit ty správné parametry sítě. Konkrétní technické vlastnosti obvykle vyčtete ze stavebního plánku. Zajímat vás bude hlavně průměr podélného a příčného drátu, dále to budou rozteče ok a v neposlední řadě i celková velikost. Pokud musíte kari sítě překládat, provádějte to alespoň o jedno oko nebo deset centimetrů. Tím bude zajištěna maximální soudržnost jednotlivých betonových částí. Kari sítě do betonu je pochopitelně možné i jakkoliv zkratovat a zařezávat podle potřeby. V tomto ohledu jde o velice flexibilní ocelový výrobek, který mimochodem nachází spoustu využití i mimo stavbu. Třeba v podobě ohradníku pro dobytek.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top