Bydlení

Ochraňte se před škodami na majetku

pixabay,com

Pro lidi podnikající v oblasti pronájmu realit je opravdu složité nespadnout jednoduše do těžkých finančních problémů. Nemusíte přitom udělat nic špatně. Stačí mít jenom smůlu na špatné lidi nebo zkrátka poruchu jejíž existenci nedokážete nikdy ovlivnit. Máte ale způsoby, jak se před takovými škodami chránit či jak na jejich prevenci.

Správa činžovních domů a nemovitostí

V tomhle ohledu se bavíme především o nájemnících, kteří nehodlají platit svoje závazky či porušují vybavení bytů. Správa činžovních domů a dalších nemovitostí je specifický soubor služeb, které nabízejí některé realitní kanceláře. Ve své podstatě se jedná o to, že na základě plné moci některé rozhodnutí a možnosti nakládání s nemovitostmi převezme realitní kancelář. Patří mezi ně například platební styk s nájemníky. Největší výhodou této služby je, že za poplatek odvozený od potencionálního zisku máte šanci minimalizovat rizika a následné ztráty. Rizika totiž přechází pod hlavičku kanceláře.

Pojištění a pravidelné technické kontroly

Pokud vlastníte nemovitost, tak si dovolím říci, že bez pojištění jste doslova hazardéři a žádáte si o problém. Nemusí totiž jít nijak ani o lidské zapříčinění a v případě živelných katastrof a extrémního počasí vám ani pojištění nikoho jiného stačit nebude. Pokud pak nemovitost neužíváte jen pro sebe, ale dokonce ji pronajímáte, tak je důvod pro pojištění ještě mnohem větší. S pronájmem se zvyšuje riziko poškození o dvojnásobek a zapomínat nesmíte ani na to, že to vy jste garanty kvalitního ubytování.

Za zmínku pak stojí i poslední a důležitý bod. Pravidelně zvěte do svých nemovitostí řemeslníky kvůli kontrolám. Zákon nám udává například pravidelné kontroly komínů v případě užití pevných paliv. Jenže i v případě vodních systémů či elektroinstalace se může jednoduše něco pokazit a následky mohou být opravdu nepříjemné.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top