Móda & styl

Odolná obuv do kamenitého terénu? Vybírejte opravdu pečlivě!

pexels.com

Obuv do kamenitého terénu by vždycky měla být výsledkem dokonalého výběru. Ať už se bavíme jenom o drobných vycházkách, nebo po horolezeckých trasách a kamenolomech, je potřeba v případě očekávaného kamenného povrchu splnit několik důležitých podmínek.

Tou první je rozhodně velice odolná podrážka. V lepším případě by nedokonalá podrážka prostě jenom praskla, v horším případě by vás ale mohla většina kroků nepříjemně bolet, a po pár kilometrech skončíte s pořádnými puchýři. Druhým naprosto nepostradatelným kritériem jsou potom dostatečné opory pro kotníky proti zvrtnutí. Jaká obuv ale tyto podmínky splňuje?

Pracovní obuv vás může mile překvapit!

Opravdu milé překvapení vám mohou pro podobné túry připravit pracovní obuv a oděvy. Zatím co od oděvů se nedá čekat nic vyloženě speciálního, tak pracovní obuv naopak všechny speciální požadavky jednoduše splní.

Podrážky pracovní obuvi jsou standardně velice odolné, a všechno umocňuje i fakt, že jsou většinou osazeny protiskluzovým atestem. I mokrá skála tak pro vás nemusí znamenat nebezpečí. Další velkou výhodou je fakt, že je velká část pracovní obuvi dělaná automaticky jako kotníková. Díky tomu tak můžete mít vyřešenou i dostatečnou oporu pro váš kotník v příkrém terénu.

Pokud sportovní obuv, tak pouze horská

Největším problémem může být sportovní obuv, která není určená do podobného terénu. Vyloženě horská obuv outdoorových značek ale může nabídnout zajímavý výkon v takovém terénu. Podrážky bývají již tradičně opravdu velice agresivní, aby se dokázaly „zakousnout“ pevně do terénu. Do značné míry dokáží být i pohodlnější než pracovní obuv, ale zase tady velice často chybí ona důležitá opora pro kotníky, bez které to zkrátka nejde. V tomto ohledu je rozhodně lepší volit takovou obuv, která vás dokonale ochrání v nepříjemné momenty.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top