Bydlení

Odrazí se paušální daň na podnikání v nemovitostech?

pixabay.com

Celý realitní trh je specifický tím, že se do značné míry mění a zůstává ovlivněn i takovými okruhy, které mu jsou na míle vzdáleny. To může být i příklad paušální daně, která se aktuálně všude propírá v porovnání výhod a nevýhod, které by z ní mohly plynout. Dokáže se paušální daň dotknout i podnikatelů v realitách?

Výhody a nevýhody paušální daně

I když víceméně nikdo nemá pořádně jasno v tom, co by nám měla a neměla paušální daň přinést, tak i v tomhle chaotickém máme možnost se řídit podle několika málo informací, které nám ministerstvo financí v rámci tohoto problému odhalilo.

Ve finále by měla být paušální daň především administrativní úlevou pro podnikatele, kteří na ní dosáhnou rozsahem svých výdělků. To je zároveň i špatná zpráva, protože dost možná velká spousta lidí podnikajících v realitách nakonec nebude do této oblasti spadat. Nicméně ti co do ní spadat budou přijdou o nárok na spoustu daňových výhod a úlev, ale odměnou jim bude neustále lineární daň, která by měla vést především ke smíšenému pocitu účetního klidu.

Máte z toho obavy? Pomůže vám správa nemovitostí

Pro podnikatele to ale může být téma, které dokáže velice rychle a jednoduše zamotat hlavu kdekomu. Proto je možná správný čas pro využití služeb realitních kanceláří jako je správa bytů a domů, a především větší podnikatelé využijí službu správa činžovních domů do poslední pídě. Mimo spousty řemeslných služeb a různých prací „v terénu“ vám může správa nemovitostí i velice pomoct v případě, kdy potřebujete řešit jakékoliv papírování od smluv a daňových přiznání až po poradenství v momentech na přelomu nového roku, kdy se spousta věcí částečně nebo úplně mění a je proto nutné zatlačit na jejich vstřebávání, abyste se v nabitém podnikatelském a finančním prostředí jednoduše nedostali do maléru.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top