Bydlení

Peletová kamna jsou účinným a ekologickým zdrojem tepla

pixabay.com

Lidé si do svých nemovitostí v podobě moderních rodinných domů, chat a chalup pořizují nejrůznější zdroje vytápění, které jim poskytnou nejenom teplo, ale vytvoří i velice příjemnou rodinnou atmosféru. Narážíme především na krbová kamna a krby, u nichž se můžete oddávat jedinečnému plápolajícímu ohni.

V dnešní době se však nemusíte spoléhat pouze na topivo ve formě dřeva. Dosti oblíbené jsou také pelety ve tvaru granulí, vyrobené lisování z odlišných surovin – pleva, piliny, sláma, nať, apod. K jejich spalování potřebujete bezpochyby peletová kamna, jež v mnohém předčí i běžné zdroje tepla na dřevo.

Je to určitě dostatečná účinnost, ekonomický provoz a minimální produkce spalin. Potěšeni budete i v tom směru, že peletová kamna neprodukují téměř žádný odpad, takže se vyhnete zdlouhavému a pracnému čištění topeniště.

Peletová kamna bez výměníku a jejich vlastnosti

Jestliže nemáte v úmyslu vytápět celou nemovitost, ale pouze danou místnost, rozhodně vám budou stačit peletová kamna bez výměníku. Snížíte si tím náklady na pořízení takového výrobku a přitom se v žádném případě neochutíte o jejich snadné ovládání.

Peletová kamna jsou často vybavena automatickým zásobníkem, z něhož je přikládáno do ohně bez vašeho přičinění. To je určitě další pozitivní parametr, který hovoří ve prospěch tohoto topného prvku. Čistá práce při přikládání, důraz kladený na vysokou bezpečnost a zároveň možnost nahlédnout do plápolajícího ohně.

Ano, přesto to prezentují peletová kamna bez výměníku, pro jejichž instalaci vám bude stačit jenom napojení na odvod spalin z interiéru ven. Vytvářejte si teplo domova ekologickým způsobem, efektivně a s patřičnou účinností. Tyto vlastnosti se úměrně promítnou také do provozních nákladů. Ty jsou v tomto směru více, než zajímavé.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top