Průmysl

Plech se pyšní svým bohatým využitím

V oblasti hutních materiálů narazíte bezpochyby na velkou spoustu produktů. Jedním z nich je také plech, o jehož využití má většina lidí velice malé povědomí. Přitom plechy lze upotřebit v mnoha směrech. Ten největší přínos mají pochopitelně ve stavebnictví, respektive při realizaci nejrůznějších konstrukcí. O tom a mnohém dalším vás přesvědčíme v následujících řádcích.

Vybírejte z velkého množství plechů

Když se řekne plech, napadne vás asi jenom tenký kus válcované oceli. Možná už ale netušíte, že k jeho výrobě jsou používány různé postupy. Je to například válcování za tepla nebo za studena. Omezovat se nemusíte ani z pohledu tloušťky, protože plechy mohou být i tlusté. To samé platí o rozměrech. Tabule plechu standardně dosahuje velikosti 1000×2000 cm, 1250×2500 cm nebo 1500×3000 cm.

Plech, to je hutní materiál libovolných podob, což dokazují plechy s povrchovou úpravou. Teď zrovna nemáme na mysli pozink, který je ideální z pohledu celkové odolnosti a životnosti. Zmínit bychom chtěli plechy s povrchovou úpravou rýha nebo slza. Takový výrobek se od klasického hladkého plechu liší na první pohled a v jeho prospěch hovoří hlavně protiskluzové vlastnosti. Kapitolou samou o sobě jsou pak plechy děrované, vlnité nebo tahokov.

Široké použití plechů

Když už víte, jaký plech na trhu existuje, zaměříme se také na jejich využití. Plechy jako takové můžete upotřebit například při opláštění nebo při realizaci střechy. Stačí pouze zvolit ten správný výrobek. Díky výše zmiňovaným plechům s povrchovou úpravou je lze užít i v rámci podlahy. Výjimkou nejsou ani protiskluzové schody. Díky tomu, že plechy lze povrchově ošetřit a upravit, mohou se tak stát i viditelnou a zajímavou dominantou exteriéru nebo interiéru. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou, o tom se můžete přesvědčit sami.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top