Zdraví & sport

Pro měření EKG jsou využívány moderní přístroje

Lidské tělo má spoustu orgánů, bez nichž bychom nemohli fungovat. Jedním z těch nejdůležitějších je bezpochyby srdce. A právě to je u mnoha nemocných pacientů podrobováno důležitému měření označovanému EKG. Jinak zvaný elektrokardiogram totiž dokáže prozradit, jestli je srdeční aktivita v pořádku nebo je něco špatně. Jestliže netušíte, jak se takové EKG měří, začtěte se do následujících řádků.

Klidové a zátěžové EKG

V první řadě je zapotřebí zmínit, že EKG může nabývat dvou podob. Je to klidové EKG a zátěžové EKG. Tyto názvy už jsou celkem jasně vypovídající. U prvního dochází k získávání hodnot, když je pacient v klidu. Opakem toho je zátěžové EKG, kdy je třeba získat elektrokardiogram při fyzické zátěži. Pacient přitom obvykle jede na speciálním kole a podobně.

V některých případech je zapotřebí měřit EKG z dlouhodobého hlediska. Proto se do popředí zájmu nemocnic dostala mobilní zařízení. Ta jsou mnohdy označována, jako holtery EKG. Jde o malý přístroj připevněný k tělu pacienta. Ten o něm v podstatě neví. Holter pak sbírá potřebná data, která je následně možné přenést do počítače a zdravotnických softwarů, kde dochází k vyhodnocování. Holtery EKG jsou poháněny akumulátory a vydrží 24 až 48 hodin.

Měření EKG v nemocnicích

Ať už v současnosti vyrazíte kamkoliv na měření EKG, na většině míst už se setkáte s používáním výše popisovaných přístrojů. Není se čemu divit. Nemocnice díky nim získávají nezbytnou flexibilitu při měření, a hlavně přesné výsledky. A ty jsou v podstatě alfou a omegou těchto měřících procesů. Na trhu je řada výrobků určených pro tyto účely. Mezi ty dlouhodobě prověřené patří značka SEIVA.

Pokud budete muset někdy podstoupit měření EKG v nemocnici, nebojte se. Můžeme vás ujistit, že jde o naprosto bezbolestný úkon.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top