Auto-Moto

Proč nepřeplňovat nádrže automobilů?

tankování
pixabay.com

Pokud jste vlastníkem nebo provozovatelem automobilu, do kterého i tankujete, jistě jste někdy potřebovali nebo chtěli naplnit nádrž vozu do úplného plna. Když dojde k jejímu naplnění, ozve se dobře známé cvaknutí, které signalizuje, že můžeme tankovací hadici vrátit do stojanu, protože je hotovo. Co se však stane, když budete chtít svou nádrž přeplnit a budete tankovat i po zaznění signalizace?

Tankování na čerpacích stanicích

Pro mnohé řidiče představuje tankování na čerpacích stanicích, které se nacházejí ve městech a poblíž převážně hlavních tahů, nejsnadnější způsob, jak načerpat palivo a to ať už se jedná o naftu nebo benzín. Ačkoliv se systém, díky kterému čerpací stanice, chcete-li benzínky, fungují, působí velmi jednoduše, jedná se o složitý mechanismus, který je složen z přibližně 120 částí a zajišťuje co možná nejhladší a nejrychlejší tankování.

Ochrana proti přeplňování nádrží

Mechanismus, o kterém jsme se výše zmínili, mimo jiné také chrání před přeplňováním nádrží automobilů. Ačkoliv však dostanete znamení, že nádrž je plná, lze do ni i tak palivo dále tankovat. Mnozí řidiči tak činí, aby měli jednoduše co nejvíce paliva. Jiní zase proto, aby například zakulatili částku za natankované palivo. Mnohým však nedochází, že signalizace má své opodstatnění a přeplňování není vhodné.

Důvodů je několik!

Experti specializující se na tuto oblast mají jasno, proč není pro automobil přeplňování vhodné? Důvodů je hned několik. V první řadě se klidně může stát, že vám palivo jednoduše z nádrže vyteče, protože je ho tam větší množství, než na které je připravena. U modernějších vozů může dojít k závažnému poničení palivové rekuperace, což zajišťuje snižování úniku emisí. Když to tedy shrneme, tak kvůli tomu může dojít k neblahým dopadům na životní prostředí, ale i samotný automobil.  

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top