Bydlení

Různé druhy zelené energie, kterou můžete produkovat i u vás doma!

pixabay.com

Ekologie a zelená energie je opravdu důležité aktuální téma. Lidé po celém světě se snaží snižovat emise z užívání fosilních paliv, mnohem efektivněji nakládat s elektřinou a mimo jiné také ve spoustě oblastí panuje dlouhodobý nedostatek dešťové vody a pochopitelně se tak všichni snaží o její efektivní ukládání a následné užívání.

Nádrže na dešťovou vodu nám pomáhají s opětovným užitím

Jednou s možností takových speciálních systému jsou například nádrže na dešťovou vodu. Jedná se o podzemní a poměrně složité systémy čerpající vodu z povrchu. Jednoduše je systém tvořen absorpčními komponenty, které propouštějí vodu do útrob celého systému. V něm pak pomocí cílených a postupně spádovaných trubic voda postupně putuje až do samotné nádrže.

Před vstupem do nádrže je voda pochopitelně proseta několika filtry, které se postarají o kompletní očištění od různých hrubých zákalů a také spousty bakteriálních drobných částí. Zde je pak voda uložena, dokud se pomocí čerpadla nedostane opět ven ke svému užití. Voda nemůže být užívána jako pitná, ale jako užitková naprosto bez obtíží. Takže je většinou užívána ke splachování nebo jako voda k zalévání na pozemcích. Odradit by velice jednoduše mohla vysoká cena systémů, ale nezapomínejte na to, že lze využít dotace na dešťovou vodu, která s financováním tohoto systému naprosto zásadně pomůže.

Solární panely jsou výtečným druhem energie

Různé velikosti solárních panelů jsou další možností, jak ve své domácnosti produkovat zelenou energii. Prodávají s v různých velikostech od větších střešních panelů, které mohou například sloužit k ekologickému ohřevu vody, nebo dokonce podílu na méně energeticky náročných domácích pracích. Zajímavostí a velice oblíbenou novinkou jsou například i opravdu malé a jednoduché solární panely jako součást ekologických nabíječek. Zkrátka výtečná možnost, jak šetřit energii i přírodu v jednom.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top