Bydlení

S jakly půjde stavění pěkně od ruky

Základem jakékoli stavby, ať už té větší nebo menší je pevnost, bytelnost a dlouhá životnost. Toho lze pochopitelně docílit nejrůznějšími způsoby. Jedním z nich je mimo jiné jakl. Často podceňovaný hutní materiál, jehož možnosti jsou bohaté. Stačí jen zapojit trochu fantazie, umu a můžete z jaklů vytvořit libovolnou ocelovou konstrukci.

Jakl v odlišném provedení

V první řadě je třeba zmínit, že jakl může nabývat opravdu bezpočtu nejrůznějších podob. Záleží na tom, k čemu ho potřebujete, kde bude plnit svoji roli a co od něj očekáváte. Základem všeho jsou jakly s čtvercovou a obdélníkovou základnou. Ty patří pravděpodobně k těm nejvyhledávanějším na trhu. Upotřebit je můžete na libovolné stavbě. Alternativou jsou pak jakly v provedení T, L nebo Z.

Když se rozhodnete pořídit vhodný jakl pro své účely, máte pochopitelně další možnost výběru na základě jednotlivých parametrů. Není to pouze tloušťka stěn, ale také celkové rozměry, včetně délky, od níž se ve výsledku odvíjí i hmotnost. V okamžiku, kdy zvolíte toho správného dodavatele hutního materiálu, na své si přijde bezpochyby každý.

Práce s jakly je více než snadná

Přednosti tohoto stavebního materiálu však nespočívají jenom v jeho tvaru a provedení. Těšit se můžete také na samotnou práci s jaklem. Ocel lze totiž velice jednoduše a rychle zakracovat. Jakl pohodlně zaříznete na délku, která se vám hodí, popřípadě seříznete jeho hrany. Zároveň se nabízí snadné spojování jednotlivých dílů, včetně svařování. Obratem tak utvoříte konstrukci šitou doslova na míru.

A kde všude použít jakl? Zkuste ho aplikovat například při výstavbě zahradního domku nebo kůlny na nářadí. Vhod vám přijde také při budování plechové garáže a o mnoha ocelových konstrukcích ani nemluvě. Jakl je zkrátka základ mezi hutními materiály a měl by ho vlastnit každý stavitel.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top