Auto-Moto

Šlape Škoda Scala Octavii na paty?

www.pixabay.com

Škoda Scala vyšla v roce 2019 a od té doby bojuje o oblíbenost fanoušků společnosti Škoda. Jedná se totiž o vůz, který je dost podobný oblíbenému a zajetému modelu Škoda Scala. K dispozici je rovnou v několika motorových variantách a dopřát si tak můžete tří i čtyřválec, který můžete pořídit v benzínové, naftové i elektro hybridní formě.

O místo není nouze

Nová Scala dokáže opravdu příjemně překvapit. Na první pohled má totiž mnohem sportovnější vzhled, než předchůdce v podobě Octavie. I ta ovšem v posledních generacích dokázala pojmout spoustu sportovního ducha. 

Prostor uvnitř Škoda Scala je naprosto dostačující pro jakékoliv rodinné výlety a jízdy. Ani při delší jízdě vás nezačne trápit nebo nudit. Všechny plasty i kompletní interiér je dělaný tak, abyste se cítili hluboko uvnitř automobilu a tím pádem i chránění a v bezpečí. Možná vás ale dokáže překvapit motorová výbava, na kterou se podíváme v následujících řádcích.

Motorová výbava není velkým rozdílem

Motorová výbava Škody Scala je poměrně běžná. Nabízí možnost benzínového i naftového motoru, který určitě budete vyhledávat spíše ve čtyřválcové variantě. Skladové vozy Škoda Scala jsou nejčastěji kupované právě v těchto motorových variantách.

Nabízejí objem 1.4 litru a u toho výkon mezi 150 a 180 kilowaty. Pro některé vozy by se to mohlo zdát jako dost slabá motorová výbava, ale Škoda Scala s ní umí velice dobře nakládat. Vozidlo celkově je velice lehké a rozměrově patří spíše k podprůměru v kategorii hatchbag, takže se nemusíte bát o svižnost a ovladatelnost vozidla na silnici. K výběru máte zároveň i mnohem slabší motorovou variantu s hybridním či čistě elektronickým pohonem. Malý výkon ale dokonale vyrovnává nejen ekologičnost, ale také velká finanční úspora na kilometr.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top