Bydlení

Sprchové kouty šetřící místo a přinášející pohodlí

koupelna
Foto: pixabay.com

Koupelny v rodinném domku či bytě mohou často disponovat menšími rozměry. Poté je nutné místo koupě vany, uvažovat nad alternativou, která by ušetřila místo a nabízela stejný komfort. Sprchové kouty je možné umístit do rohu místnosti, takže ve výsledku zaberou velmi malý prostor. Působí také velmi esteticky a moderně, takže se hodí do každé domácnosti.

Dispozice

Rozložení sprchového koutu s vaničkou závisí zcela na vás. K dostání jsou čtvercové kouty, čtvrtkruhové, ale taktéž i obdélníkové. Záleží hlavně na rozložení vaší koupelny a osobních preferencích. Jestliže si nevyberete z předem stanovených rozměrů, je zde také možnost koupě sprchového koutu na míru.

Velmi moderně působí varianta volně stojícího skla, umístěného k jednomu z rohů místnosti. Prostor pro sprchování je elegantně oddělen a zároveň perfektně zkombinovaný s celou koupelnou.

Výhody sprchového koutu

Nejenže ušetříte mnoho místa, ale vaše koupelna bude také stále čistá. Pečování o vanu může být zdlouhavé a při každém sprchování se dostane voda na okolní podlahu. Sprchový kout se zdá být velmi prostorný, jelikož jsou jeho stěny prosklené. Uvnitř tedy není těsno a zároveň se díky dveřím voda nedostane ven.

Pro koupání malých dětí se perfektně hodí vanička ve spodní části. Lze do ní napustit přiměřené množství vody a děti si v ní vyhrají. Není nutné napouštět hlubokou vanu každý den a tím pádem ušetříte i spousty vody a peněz.

Údržba

Ani čištění není nijak složité. Pokud sprchový kout obsahuje i spodní vaničku, lze ji umýt stejnými přípravky jako obyčejnou vanu. Na skleněné a plastové části koutu je třeba využít prostředku k tomu určených. Aby sklo na stěnách vypadalo stále jako nové a z jeho lesku přecházel zrak, je třeba ho přetřít leštícími přípravky, které odpuzují kapky.  Těch se také můžete zbavit pomocí gumové stěrky, ještě za mokra.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top